KARANLIKTAN IŞIĞA SÖVEN İFTİRACI AHLAKSIZLAR
      Bu konuda Gaziantep şubemiz aracılığı ile yargıya başvurulup, suçun sorumlularının yakalanarak yargılanması için çalışmalar başlatılmıştır.

       Bu provokasyonun, müdürlüğünü bir sendikanın şube başkanının yaptığı Gaziantep öğretmen evinde elektrik hırsızlığının basına yansıdığı günlere denk gelmesi de sebep-sonuç açısından üzerinde düşünülmesi gereken bir olaydır.

     Türk Eğitim Sen olarak sendikamızı ve üyelerimizi her türlü iftira ve çirkinliklerin içine çekmek isteyenleri buradan uyarıyoruz ve kınıyoruz. Çamur at izi kalsın mantığıyla hareket etmenin hiç kimseye faydası yoktur. Hele hele menfaat elde edeceğim diye saygın kişi ve kuruluşlara hakaret etmeniz de ahlaksızlıktır. Aklınızı başınıza alın. Bulanık suda balık avlamaya çalışmayın. Gönderilen mektuplarla hiç kimse kendi iç kavgalarını ve elektrik hırsızlığını “yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış” misali kamuoyundan gizleyemez. “Merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş” Bu çirkinlikleri yapan, yazan her kimse söz konusu mektuplarla sirkatini söylemektedir.  Karanlıklar er geç aydınlanacak, her şey mutlaka ortaya çıkacaktır.

      Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.