KONCUK: TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE YARDIM ELİ UZATIN

 

Irak’ta yaşanan iç savaşla birlikte evlerini, yurtlarını terk ederek Anavatan Türkiye’ye sığınan Türkmen kardeşlerimizin yürek yakan dramları zaman zaman basın yayın organlarında yer almaktadır.

Türkiye Kamu-Sen olarak kardeşlerimizin yaşadıkları acıları hafifletmek ve onların seslerini duyurmaya yardımcı olma gayretlerimiz hız kesmeden devam ederken, soğuk kış günlerinde Türkmen soydaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için harcanan çabalara toplumun her kesiminin ortak olmasını arzu ediyoruz.

 

KONCUK: TÜM VATANDAŞLARIMIZI TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETMEYE DAVET EDİYORUM

6 bin Türkmen soydaşımızın yardıma muhtaç durumda olduğunu belirten Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, her bir ihtiyaç malzemesinin büyük önem arz ettiğini belirterek, vatandaşlarımızı Türkmen kardeşlerimize yardımcı olmaya davet etti. Koncuk, “Ankara'da yardıma muhtaç 6 bin Türkmen kardeşimiz bulunmaktadır. Konfederasyon olarak mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışıyoruz, ancak tüm ihtiyaçlarını karşılamak mümkün olmamaktadır.

Türkmen kardeşlerimizin, battaniye, 3-12 yaş arası çocuk ayakkabısı, çocuk montu, bulgur, nohut, fasulye, çay, şeker gibi gıda maddelerine ihtiyaçları bulunmaktadır. Yardımda bulunmak isteyen arkadaşlarımızın Ankara Türkmeneli vakfından Şemsettin Küzeci (0533 2552660) ile irtibata geçmeleri, yardımların daha sağlıklı dağıtılmasını sağlayacaktır.

 

Adres: Türkmeneli Vakfı Mithatpaşa caddesi No:46 Çankaya- Ankara