TÜRKİYE – AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİNDEN CHP VE MHP’YE ZİYARET


Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un da aralarında bulunduğu, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi heyeti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

İlk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle görüşen heyet adına çıkışta bir açıklama yapan TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “30 Mart seçimlerinin ardından İnsanların artık huzur içerisinde kendi işlerine odaklanmasının lazım geldiği önemli süreç başladı. Artık her şey iş, aş, memleket dolayısıyla ekonomi. Biz de bunlar için sivil toplum kuruluşları yani Türkiye’nin neredeyse 70 milyonu temsil eden insanlar olarak bu ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bir suç bildirgemiz olacak. Ülkedeki birliğin ve samimiyetin devamı ile ilgili, üslubun yumuşatılması gündemin tekrardan ekonomiye odaklanması, Avrupa sürecinin hızlandırılması, anayasa çalışmalarının devamı ve ülkenin bir an evvel seçim sürecinden stresinden kurtulmasıyla ilgili hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.” dedi.

Devlet Bahçeli'yle yaptıkları görüşmenin ardından CHP Genel Merkezi'ne geçen heyet, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüştü. Yaklaşık 1 saat süren görüşmede; CHP Genel Başkan Yardımcıları Nihat Matkap, Erdoğan Toprak, Faik Öztrak ile Ankara Milletvekili Sinan Aygün de hazır bulundu. CHP ziyaretinin ardından çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Palandöken, "Ziyaretimiz ülkedeki birliğin, dirliğin ve samimiyetin devamıyla ilgili. Üslubun yumuşatılması ve gündemin tekrar ekonomiye odaklanması, Avrupa sürecinin hızlandırılması ve yeni anayasa çalışmalarının devamı ve ülkenin bir an önce bu seçim sürecinden, stresinden kurtulmasıyla ilgili" dedi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığındaki Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi’nde Genel Başkanımız İsmail Koncuk ile birlikte, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu , Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik , Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, , TİSK Genel Sekreteri Bülent Pirler ve TOBB Avrupa Birliği Dairesi Başkanı Mustafa Bayburtlu bulunuyor.