ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞ. 94’ÜNCÜ YILDÖNÜM. GURURLA KUTLUYORUZ.

        

ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞİNİN 94’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜNÜ GURURLA KUTLUYORUZ.

Büyük Önder Atatürk, milli mücadele yıllarında Kurtuluş Savaşı’nı yönetmek için 27 Aralık 1919 tarihinde Ankara’ya geldi.

Anadolu’nun merkezi konumunda olması nedeniyle büyük öneme sahip olan Ankara, milli mücadelenin hem kalbi hem üssü oldu. Atatürk, Dikmen sırtlarında büyük bir coşku ve sevinçle karşılandı.

Böylesine bir karşılama, milletimizin bağımsızlığı karakteri olarak benimsediğini ve işgalci güçleri yurdumuzdan atmak için tüm benliğini ortaya koyduğunu bir kez daha göstermiştir.

Bugün ülkemizde 27 Aralık ruhuna aykırı gelişmeler yaşanmaktadır. Teröristlerle pazarlık yapılması, ülkemizin üniter yapısına yönelik saldırıların olması, milletimizin dirliğinin ve birliğinin hedef alınması ülkemizin zor bir süreçten geçmesine neden olmaktadır. Yaşananlar, bu ülkeyi yokluklar içinde kuran milli kadronun mirasına ne yazık ki zarar vermektedir.

Buna rağmen Türk milleti, dün nasıl milli mücadeleyi zaferle taçlandırdıysa, bugün ve yarın da topraklarımıza yönelik saldırılara göğüs gerecek, kardeşliğimizin dinamitlenmesine müsaade etmeyecektir. 27 Aralık 1919’da Atatürk’ü Ankara’da sevinçle karşılayan ve düşmanlarımıza karşı mücadele etme azminde olan dedelerimizin, ninelerimizin torunları olan bizler, tek yürek olarak yolumuza devam edeceğiz.

Bu vesileyle Atamızın Ankara’ya gelişinin 94’üncü yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyor; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran, Türk Milletinin bağımsızlığına yeniden kavuşmasını sağlayan Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.