AÇIK KONTENJANLARIN TAMAMI İLAN EDİLMELİDİR

 

MEB Öğretmenlerin 2013 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru yayınlamış ve bu duyuruya göre başvuru işlemleri başlamıştır. Başvuruların başlamasıyla birlikte illerde alanlara göre boş kontenjanlar açıklanmıştır. Ancak açıklanan kontenjanlar incelendiğinde o ildeki boş kontenjanların tamamının açıklanmadığı görülmektedir.

Özellikle zorunlu hizmet bölgelerinde 8 yıldır 10 yıldır görev yapan ve iller arası yer değişikliği için bekleyen öğretmenlerimiz açıklanan bu kontenjanlarla tam bir hayal kırıklığına uğramışlar, iller arasında yer değiştirme ve memleketlerine gitme istekleri bir başka bahara ertelenmiş gibi görünmekte, Sendikamıza üyelerimizden konuya ilişkin çok sayıda şikâyet gelmektedir.

Yaşanması muhtemel bu mağduriyetlerin önüne geçilmesi için Türk Eğitim-Sen olarak MEB tarafından yapılan bu yanlışlığın bir an önce giderilmesi ve münhal normların tamamının tercihlere açılması hususunda Milli Eğitim Bakanlığına yazılı talepte bulunduk.

 

İlgili yazımız için tıklayınız (word pdf)