YANLIŞ HABER!

Bazı ulusal televizyonların haber bültenlerinde, Kocaeli’nin Gebze İlçesinde 50 kişilik bir grubun KCK operasyonlarını protesto etmek için yaptığı eylemde ‘Eğitim-Sen’ yerine yanlışlıkla ‘Türk Eğitim-Sen’ adı kullanılmıştır.

21 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan konuyla ilgili haberlerde, KCK operasyonlarını protesto etmek için basın açıklaması yapmak isteyen grubun Türk Eğitim-Sen olduğu ifade edilmiştir.

Ancak, sendikamızın, ne bu eylemle, ne de bu eylemi düzenleyenlerle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Zira Türk Eğitim-Sen’in KCK’ya yönelik tutumu kamuoyu tarafından bilinmektedir. Dolayısıyla KCK ile sendikamızın adının bir arada anılması, Türk Eğitim-Sen’in KCK operasyonlarını protesto etmek için basın açıklaması düzenlediği şeklinde tamamen yanlış, asılsız haberlerin yayınlanması büyük bir talihsizliktir. Sendikamız; teröre ve terör örgütlerine yönelik etkin mücadelesini her platformda sürdürecektir.

Bu noktada; haberi yapan ve servis eden haber ajansından, bundan sonraki süreçte sendikamızın hassasiyetleri göz önünde bulundurularak, bu şekilde yanlış haberlerin yapılmaması için daha dikkatli davranmalarını istedik.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİ