“MEMURA TATİL YARDIMI VERİLSİN”

         Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “kamu kurumlarına ait tatil kamplarında memurlar senede birkaç ay tatil yapıyor, geriye kalan aylarda o kamplar çürümeye yüz tutuyor” söylemine Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk cevap verdi.

“BU ŞARTLARDA MEMUR OTELE NASIL GİTSİN?”

        Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “kamu çalışanlarının aldığı ücretlere bakıldığında bu kampları neden tercih ettikleri sorusuna cevap bulunur” derken, memurun bu şartlar altında bir otelle anlaşarak tatile gitmesinin mümkün olmadığını söyledi. Koncuk, “memurların sahip olduğu kamplar veya sosyal tesisler ucuz olması sebebiyle kamu çalışanları tarafından tercih edilmektedir. Ancak bugünün şartlarına bakıldığında düşük maaşlı memurlarımız, bu kamplara bile gitmekte zorlanmaktadır. Kamu çalışanlarının bugün bir otelle anlaşıp, o otelde tatil yapma imkânı yoktur. Şayet bir memur şık bir otelde tatil yapmaya kalkarsa en az iki maaşını orada bırakmak zorunda kalır.” dedi.

“HER AY 250 TL TATİL DESTEĞİ MAAŞLARINA YANSIMALI”

        Türkiye Kamu-Sen olarak kamu çalışanlarına tatil desteğini yıllardır talep ettiklerini ifade eden Genel Başkan İsmail Koncuk, Hükümetin memurun maaşına her ay yapacağı 250 TL’lik bir yardımla bu desteği verebileceğini belirtti. Kamu kurumlarına ait kampların, memurların hizmet içi eğitim programlarında ve dinlenme ihtiyacını karşılamak için kullanıldığını hatırlatan Genel Başkan, özelleştirme zihniyetinin bu hadde gelmesinin üzücü olduğunu ifade etti. Bu kampların memurların ortak kullanım alanları olduğunu belirten Koncuk, “Kamplar satılacaksa, bu satıştan elde edilecek gelir de memurlarımıza dağıtılmalıdır. Elbette memurların kendilerine ve ailelerine yakışır bir şekilde tatil yapması bizim için son derece önemlidir. Biz yıllardır Türkiye Kamu-Sen olarak kamu çalışanlarına tatil desteğini her platformda dile getiriyoruz. Hükümet memurların ailece dinlenip güzel bir tatil yapmasını istiyorsa memur maaşlarına her ay 250 TL tatil yardımı yapar ve memurlarımız da bunu biriktirerek yaz aylarında güzel bir tatil imkanına kavuşur. Bunun dışında mevcut şartlara bakıldığında memurlarımızın rahat bir tatil yapmasının imkânı yoktur” dedi.

KAYNAK:GÜNEŞ GAZETESİ