TÜRKİYE KAMU-SEN HEYETİ DEPREM BÖLGESİNDE

Türkiye Kamu-Sen, belirlenecek ihtiyaçlar doğrultusunda başlatılacak kampanyalarla depremzedelere yardım elini uzatacak.

Dün meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan 7,2 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmak adına yapılacak yardımları belirlemek üzere, Türkiye Kamu-Sen tarafından oluşturulan heyet sabah saat 7.30’da Van’a hareket edecek.

Heyette Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Fahrettin YOKUŞ, Genel Mevzuat Sekreteri İsmail KARADAVUT ve Genel Sosyal İşler Sekreteri İlhan KOYUNCU yer alıyor.

Heyet, deprem bölgesinde yetkililerle görüşerek bölgenin ihtiyaçları konusunda bilgi alacak. Türkiye Kamu-Sen, belirlenecek ihtiyaçlar doğrultusunda başlatılacak kampanyalarla depremzedelere yardım elini uzatacak.

Van yolculuğu öncesinde konu ile ilgili olarak açıklama yapan Genel Başkan İsmail Koncuk, “Sorumlu ve milli bir sivil toplum örgütü olarak Van’da meydana gelen felakete duyarsız kalamazdık. Sınırlı imkânlarımıza rağmen, depremzede vatandaşlarımıza Türkiye Kamu-Sen’in dost elini ulaştırmak istiyoruz. Türkiye Kamu-Sen, bu kötü günde maddi-manevi bütün imkânlarını seferber ederek, vatandaşlarımızın acısını bir nebze olsun dindirebilmek için her türlü çabayı gösterecektir. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Van’lı vatandaşlarımıza en içten geçmiş olsun dileklerimizi götürüyoruz. Oradaki durumu görüp, ihtiyaçları tespit ettikten sonra felaketzedelerimize yapılacak yardımlarla ilgili yol haritamızı belirleyecek ve zaten bölgede teyakkuz halinde olan teşkilatlarımızı bu doğrultuda yönlendireceğiz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum.” dedi.