KAMU-SEN TATİL SİTESİNE MALDİVLER BENZETMESİ

Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’nin üyelerinin hizmetine sunduğu ve İzmir Dikili’de kuracağı tatil sitesi projesi basında da büyük yankı uyandırdı. Ege Posta Gazetesi’ndeki köşe yazısında Dikili’yi ve Kamu Sen tatil sitesini gündemine alan yazar Ahmet Aydın Akansu; Bölgeyi doğal güzelliği, coğrafi konumu, tarihsel birikimi, denizi ve kumsalıyla dünyaca ünlü tatil cenneti Maldiv Adalarına benzetiyor. Dikili ve civarının henüz keşfedilmemiş bir cennet olduğunu söyleyen Akansu methiyeler sıraladığı Dikili’nin turizm merkezi Bodrum’u dahi geçeceğini ifade ediyor.

 

Türkiye Kamu-Sen tatil sitesinin yapılacağı yere giderek beğenilerini ifade eden Akansu, gazetedeki yazısında şu ifadelere yer veriyor:

“Burası tarihsel birikimi, doğal güzellikleri ve bereketli topraklarıyla Ege'nin henüz keşfedilmemiş saklı bir cenneti. Deniz öyle berrak ve kumsal öyle ipeksi ki, kum nerede bitiyor diye kendi kendinize sormadan edemezsiniz

Türkiye Kamu-Sen Tatil Sitesi eşsiz manzarası, doğası ve şifalı termal suyuyla Kamu-Sen Tatil Sitesi, Dikili merkezine 7 kilometre, Çandarlı'ya ise 9 kilometre uzaklıkta.

Bademli; tarihsel birikimi, doğal güzellikleri ve verimli topraklarıyla Ege'nin henüz keşfedilmemiş saklı bir cenneti. Hatta Bademli ‘Türkiye'nin gizli Maldivleri’ diye anılır.

Küçük bir bilgi: Maldiv Adaları, dünya zenginlerinin balayı ve tatil bölgesidir. Hint Okyanusu'nda, Sri Lanka'nın güneybatısında kalır. Aslında Bademli'yi başlı başına bir yazı yapmam gerekir. Bademli'nin denizini ve kumunu görenler bu övgüleri hak ettiğini anlar. Çandarlı'ya yapılacak olan Liman ile Dikili'nin Bodrum'u geçeceği bile konuşuluyor. Dikili, oksijen pompalayan Madra ve Kaz Dağları'na çok yakın. Merdivenli ve Denizköy'de bulunan krater gölleri, mağaralar ve Madra Çayı'na dayanan ormanları en büyük zenginlikleri oluşturmaktadır.”

Siz de Türkiye Kamu-Sen üyesi iseniz ve bu eşsiz hizmetten faydalanmak istiyorsanız geç kalmadınız!...

 

Daha önce kamuoyuna duyurulduğu üzere Türkiye Kamu-Sen tatil sitesi; eşsiz manzarası, bedensel şifa kaynağı termal suyu ile tamamı deniz manzaralı 152 apartla üyelerimize hizmet verecektir. Tatil sitesi; İzmir ili Dikili ilçesi Hayıtlı mevkiinde, il merkezine 118 km. Dikili’ye 13 km. uzaklıktadır. Öte yandan bölgenin termal suyu da tam bir şifa kaynağı. Bu hususu da İstanbul Üniversitesi bir raporla tescillemiş bulunmakta: İ.Ü. Tıbbi Ekoloji ve Hidro-Klimatoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin değerlendirme raporunda; “Romatoid-Artrit, yumuşak doku romatizmaları, jinekolojik kronik iltihabi hastalıklar, deri hastalıkları, sedef hastalıkları, akne tedavisi, eklem rahatsızlıkları, ortopedik ameliyatlar sonrası gibi olgularda endikasyon kazanır, rehabilitasyonla birleştirerek tedavi etkinliğini arttırır.” denmektedir.

 

Detaylı bilgi için; http://www.kamusentatilsitesi.com  adresine bakınız.