MEHMET AKİF ERSOY’U SAYGIYLA ANIYORUZ

Büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un ebediyete intikal edişinin üzerinden 73 yıl geçti. İstiklal Marşını ve daha birçok nadide eseri Türk Milletine kazandıran usta şair, bu ülkenin her ferdi için ayrı bir önem taşımaktadır.

Türk Milletine cesaret vermek, cephedeki askerlerimizin moral ve motivasyonunu yükseltmek için İstiklal Marşımızı kaleme alan bağımsızlık idolü Mehmet Akif ERSOY, vatan, millet, bayrak sevgisini, imanını, mücadeleci ruhunu, gönlünü mısralara dökmüştür.

Hürriyet aşığı olan, bağımsızlığın kutsallığına inanan, Türk Milletinin esaret zincirlerini kırmasını herşeyden çok isteyen Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşımızın her mısrasını özenle, ilmek ilmek işlemiştir. Bizler O’nun kaleme aldığı İstiklal Marşımızı her platformda göğsümüz kabararak okuyoruz, her okuduğumuzda da gururlanıyoruz.

Ersoy’un milli mücadeleye katkısı çok büyüktür. Büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un Türk Edebiyatına kattığı çok sayıda eser de, bugün başucu kitabımız olmuştur.  O’nun değerlerinin, fikirlerinin izinden yürüyen bizler, bugün büyük şaire çok şey borçluyuz.
Türk Eğitim-Sen olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vazgeçilmezlerinden biri olan İstiklal Marşımızın ölümsüz şairi Mehmet Akif Ersoy’u saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.