İLKSAN GENEL KURULU YAPILDI
Eğitim Sen Genel Başkanı, Eğitim Bir Sen Genel Mevzuat Sekreteri ve Eğitim İş Genel Sekreteri de Genel Kurula katılarak sendikaları adına birer konuşma yaptılar. Divan Başkanın duyuru yapmasına rağmen, adını Divana vermeyi ihmal eden, Eğitim Bir Sen Genel Mevzuat Sekreteri  Ramazan ÇAKIRCI, adı Halil ETYEMEZ (EBS Genel Sekreteri)olarak anons edilince, konuşmasına, adını yanlış anons eden  Divana hakaret ederek başladı, İlksan delegelerinin büyük tepkisine yol açan ÇAKIRCI, Divan Başkanı tarafından özür dilemeye davet edildi, kendi hatası sebebiyle gerçekleşen olay  sebebiyle, inatla özür dilemeyen Ramazan ÇAKIRCI konuşmasını yapamadan kürsüden indirildi.

Son olarak kürsüye davet edilen Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK İlksan Dalegelerinin çoşkulu tezahüratları arasında konuşmasına başladı. KONCUK konuşmasında, İlksan hakkında bilgi kirliliği yaratanların Türk Eğitim Sen’e zarar vermeye çalıştıklarını, ancak bunu yaparken, İlksan üyesi öğretmenler ve eğitim çalışanlarını kamuoyu gözünde iş bilmeyen, rant kavga yapan bir meslek grubu durumuna düşürdüğünü, uygulanan bu çirkin stratejinin, kendilerini eğitim çalışanlarınn temsilcisi olarak takdim eden sendikalara yakışmadığını belirterek, İlksan’da 1996 yılından bu yana Türk Eğitim Sen Delegelerinin başarılarını anlattı. KONCUK, 1996 da batık bir kuruluş olarak devraldıkları İlksan’ı kasasında 215 milyon TL nakit parası, 451 milyon dolar mal varlığı olan bir kuruluş haline getirdiklerini anlatarak, 1996 öncesinde tazminatını 1 yılda alamayan İlksan üyelerinin bugün 2 günde alabildiklerini söyledi. İlksan üyelerinin ortalama 20 TL aidat ödeyerek emekli olduklarında 10-11 bin TL ikramiye aldıklarını belirten KONCUK, İlksan neden bir OYAK olamadı diyenlerin OYAK üyelerinin ayda yaklaşık 200 TL aidat ödediklerini bilmediklerini açıkladı. İlksan’ın ana statüsünün değişmesi gerektiğini söyleyen KONCUK, bu konuda tüm sendikaları ortak mücadeleye çağırdı. Sloganlarla İlksan konusunu çarpıtan sendikal anlayışların artık terk edilmesi gerektiğini belirten Genel Başkan KONCUK, kimsenin 1996 yılından sonra İlksan daki gelişmelere gözünü kapatamayacağını söyleyen KONCUK, Türk Eğitim Sen Delegelerinin İlksan’da yolsuzluğa, usulsüzlüğe asla izin vermeyeceğini belirterek, gönlünüz rahat olsun artık Türk Eğitim Sen var diyerek, bir yandan müslümaım diyeceksin, diğer yandan İlksan’ın yöneticileri ile ilgili dedikodular yayacaksın, dürüst, namuslu insanlara iftira atacaksın, yüce dinimiz dedikodu yapanları ölü kardeşinin etini yemekle suçluyor, böyle tanımlıyor, ölü kardeşinizin etini yemekten vazgeçin, diyerek konuşmasını tamamladı.Genel Başkan KONCUK’un konuşması  delegelerin yoğun alkış ve tezahüratları arasında devam etti.

Ülke genelinde 2008 yılında yapılan ilçe temsilciliği seçimlerini ezici bir üstünlükle Türk Eğitim Sen Delegeleri kazanmıştı. 214 delegenin 135’ini Türk Eğitim Sen, 48’ini Eğitim sen, 31’ini Eğitim Bir Sen kazanmıştı.

Yapılan seçimler sonucunda Türk Eğitim Sen delegesi, Tuncer YILMAZ, Mehmet YURT, Ahmet POLAT, Yönetim Kurulu üyeliklerine, Hüseyin TORUN Denetleme Kurulu üyeliğine seçildi. Bakanlığın verdiği 10 kişilik listeden 6 kişi, Hamza AYDOĞDU, Bekir ERDOĞAN, Aziz ZEREN ve Orhan TAN Yönetim Kurulu üyeliklerine, Osman KOCAMAN ve Kemal ÇOŞKUN Denetleme Kurulu üyeliklerine Türk Eğitim Sen’in tercihi ile seçildiler.

Türk Eğitim Sen olarak İlksan Genel Kurulunun üyelerine ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, seçilenlerin başarılı çalışmalar yapacağına inanıyoruz.