SUÇLU AYAĞA KALK!
Türk Eğitim Sen olarak, başta aileleri olmak üzere, tüm milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. Son derece üzücü bir olay olduğu vurgusunu yapmaya gerek yok, ama, insanlarımızın hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Yetkililerin yaptıkları açıklamalar dehşet verici. Bazı bakanlar ve üst düzey yetkililer, “Bu yurt bize bağlı değil.” Diyerek sorumluluktan kurtulmaya çalışıyorlar. Peki, sorumlusu kim? Ben sorumluyum, bizim de ihmalimiz var, diyen bir tek yetkili şimdiye kadar duyulmadı.

Elbette, her şey takdiri ilahidir. Ancak, bu hesabı birileri vermek, sorumluluğu üstlenmek durumundadır. Türkiye bir hukuk devletidir. Kimin hangi sorumlulukları üstlendiği bellidir ve her işin bir sorumlusu mutlaka vardır ve olmalıdır.

Birileri ellerini kollarını sallaya salllaya İstanbul’un en işlek caddelerine bomba koyacak, onlarca insanımız hayatını kaybedecek. Birileri çöken öğrenci yurtlarının altında kalacak, 18 canımız hayatını kaybedecek. Kimse sorumluluğu üstlenmeyecek. Bu musibetlere sessiz kaldığımız sürece, daha nicesi ile karşı karşıya kalacağımızı herkes bilmelidir. Her şey Allah’tandır. Ama, sorumluluğunu bilmeyen, sorumluluğu doğrultusunda görev yapmayan yetkililer, bizdendir.

Türk Eğitim Sen olarak, bir daha böyle acı olaylar, musibetler yaşamak istemediğimizi haykırıyoruz. Sorumlular, suçlular ayağa kalksın, diyor, Milletimize başsağlığı, ölen evlatlarımıza rahmet diliyoruz.