MEMUR-SEN ÜYELERİNİ DOLANDIRDI MI?
Kamu-Sen Erzurum Temsilcisi Müfit Bayraktar, düzenlediği basın toplantısında, Memur-Sen temsilciliğinin, Ocak 2007'den beri Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ ile üyelerine Çat Yolu'nda konut yapımı konusunda anlaşma yaptıklarını ileri sürerek, sendikalarına 500 kişiyi üye yapıp para topladıklarının belgelendiğini öne sürdü.

Söz konusu durumdan haberdar edilen TOKİ'nin konuyla ilgili resmi açıklama yaptığını belirten Bayraktar, TOKİ'nin Memur-Sen Erzurum İl Temsilciliği ile konut yapımı ve satışına yönelik her hangi bir protokol imzalamadığının açıklandığını savundu.

TOKİ'nin açıklamasının, Memur-Sen'in memurları dolandırdığını ortaya koyduğunu iddia eden Bayraktar, "İlgili makamları göreve çağırıyoruz. Şimdi tüm kamu çalışanları Türkiye Finans Katılım Bankası'nda toplanan yaklaşık 1.5 milyon YTL paranın akıbetinin ne olduğunu, bu hesaba nasıl faiz uygulandığını merak ediyor" dedi.

Memur-Sen İl Başkanı Zinnur Şimşek ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığını savunarak "Bizim düşüncemiz üyelerimiz ev sahibi yaptırmaktı. Yeni üye kazanmak değildi" diye konuştu.