ÜYELERİMİZİN FERDİ KAZA SİGORTASI 15.000 TL'YE YÜKSELTİLDİ

İlklerin Konfederasyonu Türkiye Kamu-Sen, Koru Sigorta işbirliği ile üyelerine yeni bir hizmet daha sunuyor

Buna göre, Ferdi kaza sigortası kapsamına alınan Türkiye Kamu-Sen üyelerinin, hayatlarını kaybetmeleri durumunda ailelerine 15 bin lira ödeme yapılacak.

 

Konuyla ilgili Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ile Koru Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Burak Reis Özen ortak bir basın açıklaması düzenledi. Toplantıda açıklama yapan Genel Başkan İsmail Koncuk, şunları söyledi:

 

“Türkiye Kamu-Sen yaklaşık 10 yıldır konfederasyona bağlı tüm üyelerimizi ferdi kaza sigortası kapsamına almıştır. 10 yıl önce bin TL ile başladığımız ferdi kaza sigortası anlaşmamız vardı. Bunu 5 bin TL şeklinde artırdık. Daha sonra bu miktarı 10 bin TL’ye çıkarttık. Bu dönemde de yönetim kurulunun vermiş olduğu kararla üyelerimizi 15 bin TL karşılığında ferdi kaza sigortası ile sigortalandırdık. Bizden daha önce bu uygulamayı yapan bir sendika olmadı. Türkiye Kamu-Sen’i bağlı diğer sendikalar da ferdi kaza sigortası siteminden faydalanarak üyelerini kaza sigortası kapsanma aldı. Bu anlamda Türkiye Kamu-Sen her olayda olduğu gibi bunda da öncü bir rol oynamıştır.”

 

Yakın zaman önce hayatlarına kaybeden üç üyemizin ailelerine ödemek yapmak üzere hazırlanan ödeme talimatlarını basına gösteren Koncuk anlaşmanın hayırlı olmasını diledi:  

 

“Bütün üyelerimize Allah (cc) uzun ömür versin. Elbette Yüce dinimizin de emrettiği gibi her canlı ölümü tadacaktır.Buna iman ettik. En azından üyelerimizin geride kalan ailelerini bir nebze de olsa rahatlamalarını sağlamak adına bir takım masraflarını karşılamak amacıyla ferdi kaza sigortasıyla 15 bin lira alacak olması önemlidir. Bu yıl KORU SİGORTA ile anlaştık. Bu vesile ile hayatlarını kaybetmiş üyelerimize yapılan yardımları kamuoyu ile paylaşmak istedik. İnşallah en az riskle bu dönemi kapatırız. Hiçbir üyemiz hayatlarını kaybetmez umarım, her birine sağlıklı ömür diliyorum."

 

Koru Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Burak Reis Özen da ilk ve tek kooperatif sigorta şirketi olduklarını söyleyerek  “Türkiye Kamu-Sen gibi değerli bir kurumu kazandığımız için kendilerine teşekkür ediyoruz. Hayatlarını kaybeden üç değerli sendika üyesine de rahmet diliyoruz. Geride kalanlara bir nebze yardımcı olabilmek adına yapmış olduğumuz ödemelerle ilgili belgeleri Genel Başkana takdim ediyorum.” dedi.  

 

Toplantıya Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Celal Karapınar, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci ve sendika genel merkez yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

 

Yapılan anlaşmaya göre, üyelerimiz trafik sigortası, kasko sigortası gibi hizmetlerden de faydalanabilecektir. Bu hizmetlerden indirimli olarak üyelerimizin faydalanmasını Koru Sigorta ile sağlayacağız. Bütün üyelerimiz Koru Sigortaya gittiklerinde zaten orda kayıtlarını bulacaklar, istedikleri zaman diğer hizmetlerden de faydalanacaklar, aynı zamanda kooperatifin ortağı da olmuş oluyorlar.