VAN’A BİR YARDIM ELİ DE SEN UZAT

KOMŞUMUZ AÇTI, UYKUMUZ KAÇTI

Türk Eğitim-Sen İstanbul 9 No’lu Şube Başkanımız Enver DEMİR’in Genel Başkanlığını yaptığı,  Yarım Elma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni yönetimi “Komşumuz açtı, uykumuz kaçtı” sloganıyla kurumsallaşma yolunda büyük adımlar atıyor. 2007 yılında İstanbul’da kurulan Yarım Elma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kısa zamanda Türkiye genelinde tamamladığı temsilciklerini, yurt dışında da açmaya devam ediyor. Yarım Elma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin, ülkemizde ve dünyada dil, din, ırk farkı gözetmeksizin yardıma muhtaç insanlara ulaşmak ve yaralarını sarmak için kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyleyen DEMİR,  Yeni Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızla; kimsesizlerin kimsesi olmak, darda kalan vatandaşlarımızın imdadına yetişmek, yoksul çocuklarımızın eğitimini tamamlamasını sağlamak, insanlığa önemli hizmetlerde bulunmak istiyoruz” diye konuştu.  

 

ÖĞRENCİ BURSLARINA ÖNCELİK VERECEĞİZ

“Önceliklerimiz geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitim hayatlarını tamamlamaları için, verdiğimiz öğrenci burslarımızın sayısını artırmak’’ diyen Enver DEMİR, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yoksul ailelerin çocuklarının da okuyabilmesini ve kendi geleceklerini kurmasını sağlamak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, kurban bağışı, gıda, eşya, giyim ve sağlık yardımlarımızı artırmak istiyoruz. Ülkemiz başta olmak üzere, Türk- İslam âlemi ve dünyanın neresinde olursa olsun deprem, sel ve yangın gibi doğal afetlerde, darda kalan insanların yanlarında olmaya devam edeceğiz.”  

 

ÖNEMLİ PROJELERİMİZ VAR

DEMİR, “Yarım Elma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine inanan, güvenen Türk milleti ve iş adamlarımızın desteği ile önemli projelere imza atacağız. Yoksul vatandaşlarımız için aş evleri, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlar için misafirhaneler,  ihtiyaç sahipleri için giyim mağazaları, meslek sahibi olmak isteyenlere, eğitim Merkezleri açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

 

 

YARIM  ELMA BU YIL KURBANLARI  KIRGIZİSTAN VE VAN ’ DA KESECEK 

2007 Yılından bu yana, Yurtiçi ve Yurtdışında  Kurban Kesimi gerçekleştiren Yarım Elma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  bu yıl ;

  • Yurtdışı kurban kesimini, Türk Dünyası Araştırma Vakfı ile işbirliği içinde,Kırgızistan da gerçekleştirilecek,
  • Yurtiçi Kurban Bağışları ise Van Depreminde zarar görenlere yönelik olarak,Türk Eğitim-Sen Van Şubesinin Organizasyonu ile Van İlimizde kesim yapılarak ihtiyaç sahiplerine  dağıtılacaktır.

 

Aynı zamanda,’’Van a bir yardım eli de sen uzat ‘’ sloganıyla bir yardım kampanyası da başlatan derneğin,  Kurban Bağışı ve Deprem Yardım Kampanyalarına,  www.yarimelmadernegi.com  internet adresinden ulaşabilir ve katkı sunabilirsiniz.