TÜRKİYE KAMU-SEN’DEN DEPREMZEDELERE YARDIM KAMPANYASI

23 Ekim günü Van’da meydana gelen depremden zarar gören vatandaşlarımızın acılarını paylaşarak, zor günlerinde maddi-manevi destekte bulunmak üzere 25 Ekim’de bölgeye hareket eden Türkiye Kamu-Sen heyeti, inceleme ve temaslarını tamamlayarak Ankara’ya döndü.

Van’da incelemelerde bulunan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Fahrettin Yokuş, Genel Mevzuat Sekreteri İsmail Karadavut ve Genel Sosyal İşler Sekreteri İlhan Koyuncu’ya Van, Bitlis ve Ağrı il temsilcilerimiz ile şube başkanlarımız ve sendika temsilcilerimiz de eşlik ettiler.

Türkiye Kamu-Sen heyeti, deprem bölgesinde yaptığı taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinin ardından, incelemelerde bulunduktan sonra Konfederasyonumuz Van İl Temsilciliği yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirerek, Türkiye Kamu-Sen’in yapacağı yardımların koordinasyonu konusunda fikir alış verişinde bulundu.

Toplantıda alınan kararlara göre Türkiye Kamu-Sen tarafından depremzede vatandaşlarımıza yapılacak yardımlar şu şekilde koordine edilecek:

1-Deprem bölgesinde yapılacak yardımları ilgili yerlere ulaştırmak üzere, Yardım Koordinasyon Komisyonu oluşturulmuştur.

Buna göre Van’da oluşturulan komisyonda görev alan üyelerimizin isimleri ve telefon numaraları şu şekildedir;

·        Suat Sayıcı (Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı- Türkiye Kamu-Sen Van İl Temsilcisi) Tel: 0507 479 89 65

·         Kutbettin Yıldız (Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı) Tel: 0505 346 64 68

·         Yakup Kadri Özok (Türk Haber-Sen Şube Başkanı) Tel: 0530 441 65 65

·         Ferit Önür (Türk Diyanet Vakıf-Sen) Tel: 0537 693 74 22

·         Nedim Aysan (Türk Büro-Sen) Tel: 0532 569 92 30

2-Yardımlarla ilgili işlemlerde Ankara’da, Konfederasyon Genel Merkezi’nde Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sosyal İşler Sekreteri İlhan Koyuncu görevlendirilmiştir.

3-Yardımlar, illerimizde il temsilciliklerimizde, Ankara’da ise Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’nde toplanacaktır. Bölgede en çok ihtiyaç duyulan malzemeler çadır, battaniye, uyku tulumu ve katalitik sobadır. Yardımlar bu çerçevede yapılacaktır.

4-Tüm illerimizden toplanan yardımlar, il temsilcilerimiz tarafından yukarıda isim ve telefon numaraları verilen Van Yardım Koordinasyon Komisyonu üyelerine bildirilerek gönderilecek, ayrıca genel merkezimizde İlhan Koyuncu’ya da konuyla ilgili bilgi verilecektir.