KEY HAK SAHİPLERİ İÇİN KRİTİK HAFTA
KEY'de kritik son hafta!

Kısaca KEY olarak ifade edilen Konut Edindirme Yardımı ödemelerinde kritik haftaya giriyoruz.Yasa gereği, KEY listeleri ilan edildikten sonraki üç ay içinde, listede ismi yer almayan veya yatırılan tutarın eksik olduğunu düşünen vatandaşlarımız listeye itiraz edebilecekti. İşte bu üç aylık süre 27 Ekim tarihinde doluyor.

Bu tarihten sonra yapılan itirazlar geçerli olmayacak. 5664 sayılı Kanunun 5. maddesine göre yapılan itirazlar, iki ay içerisinde sonuçlandırılacak ve ilgili bankaya bildirilecek.

Geride bıraktığımız süre içerisinde milyonlarca özel sektör ve kamu çalışanı KEY listesine itiraz etti. Bunlardan önemli bir kısmı yaptığı itirazla KEY parasını artırdı. Başvuru için 5 yıl süre var Bu arada kimi vatandaşlarımız itiraz süresi ile başvuru süresini karıştırıyor.

Yukarıda belirttiğimiz 3 aylık süre itiraz için tanınan süredir. KEY parasını almak için ilgili bankaya başvuru süresi ise 5 yıldır. Yani 27 Temmuz 2013'e kadar başvuru hakkınız var. Bu tarihten sonra ise alınmayan KEY paraları Hazine'ye aktarılacak.


KAYNAK:BUGÜN