EŞ DURUMU ÖZRÜNDE MEB’İ 2. KEZ UYARDIK

            Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz 23.10.2010 tarihli yazıyla, sözleşmeli öğretmen olarak görevli iken 16.12.2009 tarihi itibarıyla kadrolu öğretmen olarak atananların 14.01.2010 tarihinden önce sözleşmelerinin feshedilmemesi şeklinde talimat verilmesinden dolayı, özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilmek için aranan “son olarak atandıkları görev yerlerinde en az bir yıl süreyle görev yapmış olma” şartını gerçekleştiremeyen öğretmenlerin yaşayacakları olası mağduriyetlere engel olunması için Ocak 2011 tarihinde yapılacak eş durumu özrüne bağlı yer değişikliklerinde bu öğretmenlere esneklik tanınmasını talep etmiştik. 

Bu hususta Bakanlık tarafından talebimize karşılık herhangi bir cevap verilmemesi nedeniyle, yeniden yazı göndererek, olası mağduriyetlerin önlenmesi için Ocak 2011 tarihinde yapılacak özür durumuna bağlı yer değişikliklerinde 1 yıllık süre şartı açısından müracaat tarihinin değil, daha önceki yıllarda olduğu gibi yarıyıl tatilinin son gününün baz alınması ve bu hususta kamuoyuna bilgi verilmesi hususunda talepte bulunduk.

 

 

EŞ DURUMU ÖZRÜNDE MAĞDURİYET OLUŞMASIN!

 

MEB’e Yazdığımız 2. Yazı İçin Tıklayınız

 

NOT:Genel Başkanımız İsmail KONCUK problemin çözülmesi konusunda yetkililerle de görüşmüştür. Konuyu yakından takip ediyoruz.