İL DIŞI KONTENJANLAR VE BOŞALAN KADROLARLA İLGİLİ MEB’İN CEVABI

         Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığına yaptığımız 25/05/2010 tarih ve 1234 sayılı başvurumuzda; tüm münhalların ilanı ile birlikte iller arasında yer değiştirmek isteyenlere herhangi bir kontenjan sınırlaması yapılmaması ve illerde ölüm, emeklilik ve istifa gibi sebepler ile boşalacak kadrolara, il içinde sıralar oluşmadığı için atamalar yapılamayacağı gerekçeleri ile il içinde sıraların oluşturulması konusunda talepte bulunulmuştur.

      08 Haziran 2010 tarih ve 28667 sayılı cevabi yazıda tüm illerin doluluk oranları dikkate alınarak il içinde norm açığı bulunan bütün okulların yer değişikliği başvurusuna açıldığından bahsedilerek, iller arasında yönetmeliğin 45. maddesi kapsamında kontenjan sınırlamasına gidileceğinden bahsedilmiştir. Ayrıca il içi yer değiştirmelerde alım, emeklilik, istifa gibi nedenlere bağlı olarak boşalan kadrolarda il içi yer değiştirmeye açılması içinde düzenleme çalışmasının kısa sürede sonuçlandırılacağı söylenmektedir.

 

            Yaptığımız 25/05/2010 tarihli başvuruda tüm münhalların ilanı ile birlikte herhangi bir kontenjan sınırlaması yapılmaksızın il içi ve iller arasında yer değişikliği talebinde bulunanlar birlikte başvuruda bulunarak hizmet puanı kimin fazla ise atamasının yapılması hususundaki başvurumuz görmezden gelinmiş talebimiz doğrultusunda işlem tesis edilmemiştir.

 

Ancak; illerde şuanda münhal olmayan ancak iller arası yer değişiklikleri, ölüm, emeklilik ve istifa gibi sebepler ile boşalacak kadrolara il içinde sıralar oluşturulması ile ilgili talebimiz yerinde görülerek 02/06/2010 tarihli Basın Açıklamasında il içinde yer değişikliği isteyenlerin norm açığı bulunsun bulunmasın il genelindeki tüm eğitim kurumlarının yansıtılmasının sağlanacağı ve ikinci kez elektronik ortamda başvuruların alınacağı belirtilmiştir.

 

İlgili Yazı İçin Tıklayınız.