TALEBİMİZ ÜZERİNE KADROYA GEÇEN 4/B'LİLERİN GÖREVE BAŞLAMA TARİHİ DEĞİŞTİRİLDİ

           Bakanlık bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca görev yapan öğretmenlerimizden Haziran döneminde kadrolu olarak atanan öğretmenler arasından Ağustos celp döneminde askere gidecek olan öğretmenlerimizin göreve başlama tarihleri ile ilgili öğretmenlerimizde tereddütler oluşmuştu, bu şekilde kadroya geçen öğretmenlerimizden asker öğretmen olarak askerlik görevini yerine getirmek isteyenlerin en geç Temmuz ayında kadrolu öğretmenliğe dair belgelerini teslim etmeleri gerektiğinden bu konumda olan öğretmenlerimizin mağdur edilmemeleri adına kadrolu atandıktan hemen sonra görevlerine başlatılmaları için Bakanlığa resmi bir yazı göndermiştik.

            Bakanlıktan bugün gönderilen cevabi yazıda halen 4/b statüsünde görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin 14 Haziran 2010 tarihi itibariyle ilişkilerinin kesilip göreve başlatılması hususunda İl Milli Eğitim Müdürlüklerine talimat verildiği belirtilmiştir.

            Türk Eğitim Sendikası olarak öğretmenlerimizin mağduriyetlerini gidermek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN'a teşekkür ederiz.

 

            KADROYA GEÇECEK SÖZLEŞMELİLER DE ASKER ÖĞRETMENLİK YAPABİLMELİDİR

 

            İlgili Cevap Yazısı İçin Tıklayınız.