ELEKTRONİK/ELEKTRONİK-HABERLEŞME MEZUNU ÖĞRETMENLERE MÜJDE!!!

      Bilindiği üzere Elektronik Öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği programlarından mezun olarak daha önce Bilişim Teknolojileri alanına ilk atama yoluyla atanan öğretmenlerin 2010 yılı özür grubu yer değiştirme dönemlerinde mesleki ve teknik eğitim liselerine yer değiştirme suretiyle atanmaları imkanı ortadan kaldırılmıştır. Bu uygulamanın hiçbir hukuki dayanağı bulunmadığı gibi, bilakis 80 sayılı Talim Terbiye Kurulu Kararı’nın 10. maddesinde, bu öğretmenlerin yer değiştirme suretiyle atamalarının aynı türdeki eğitim kurumlarına yapılacağı açıkça düzenlenmiştir.

      Türk Eğitim Sen olarak bu konuyu Bakanlığa yazdığımız yazıyla daha önce dile getirmiş ve bu öğretmenlerimize mesleki ve teknik eğitim liselerine atanma imkanı tanınmasını talep etmiştik. Bu yazımıza olumsuz cevap gelmişti.

      Bugün Sendikamız avukatlarından Av. Dilek ZENGİN ile çeşitli illerden gelen mağdur öğretmenler tarafından MEB Personel Genel Müdürü Yrd. V. Hikmet ORMAN ile yapılan görüşme neticesinde, Elektronik Öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği programlarından mezun olarak Bilişim Teknolojileri alanına atanan öğretmenlerin mebbis atama modüllerinde mesleki ve teknik eğitim liselerine yer verilmesi sağlanmıştır. Hayırlı olmasını diliyoruz.

    

BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ İÇİN YENİ DÜZENLEME İSTEDİK

 

Bakanlığın Cevabı İçin Tıklayınız.