MUĞLA VALİLİĞİ YANLIŞTAN DÖNDÜ

      Muğla Valiliği 15 Mayısta başlayan “yazlık kıyafet” uygulamasının aksi yönündeki işleminden döndü. Muğla hudutları içerisinde yer alan eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin (erkek) kravat takma zorunluluğu 07.06.2010 tarihinden itibaren kaldırılmış oldu.

      Muğla Valiliği 20.04.2010 tarihinde tüm Türkiye’nin uyguladığı ve genelgelerin emrettiği üzere yazlık kıyafet uygulaması başlatılacağını emretmişti. Ancak Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa AKSAN 06.05.2010 tarihinde Valilik Makamının bu emrini ilgi tutarak yönetici ve öğretmenlerin (erkek) kravat takması gerektiği yönünde bir istemi Muğla Valisi Dr Ahmet ALTIPARMAK’a onaylatarak olur alınmıştı.

       Bu uygulamayı Valilik Makamının sadece Milli Eğitim için görüş değiştirdiği tarafımızdan anlaşılamamıştı. Bu örnek açıkça göstermektedir ki Milli Eğitim Müdürlüklerinde “ben yaptım oldu” zihniyeti hâkimdir. Yılların uygulamalarını bir anda değiştirmeye yönelik çabaları anlaşılır bulunmamıştır. Muğla Valiliği’nin bir yanlışı daha Türk Eğitim Sen’in çabası ile ortadan kaldırılmıştır. Türk Eğitim Sen olarak yasal ve haklı uygulamaları korumaya devam edeceğiz.

 

      İlgili Yazı İçin Tıklayınız.

 

     MUĞLA VALİLİĞİ NE YAPTIĞINI BİLİYOR MU?