OSMAN BOYBEYİ’NİN SÜRGÜN EDİLMESİNE İLO EL ATTI

             Türk Eğitim Sen Kilis İl Temsilcisi Osman BOYBEYİ, Bakanlık Müfettişi Cevdet SEZGİN tarafından yapılan taraflı soruşturma sonucunda, 1 yıl kademe ilerlemesini durdurma ile cezası ile cezalandırılarak, Şanlı Urfa’ya tayin edilmiştir. Hiçbir makul gerekçesi olmayan soruşturmanın dayanağı olarak, Kilis İl Temsilcimiz Osman BOYBEYİ’nin bir siyasi parti toplantısına katılmış olması gösterilmiştir.

Bu konu hakkında Uluslar arası İş Örgütüne (İLO)  yaptığımız başvurumuza İLO Sendikaların Özgürlüğünden Sorumlu Uluslar arası İş Standartları Bölümü Müdür Yardımcısı Karen CURTİS imzası ile cevap gelmiştir.

 

18 Ağustos 2010 tarihli yazıda Türk Eğitim Sen tarafından gönderilen 30 Temmuz 2010 tarihli yazının ulaştığının teyidi yapılarak, taleplerimiz doğrultusunda müdahalede bulunduğundan söz edilmektedir.

 

Daha önce de söylediğimiz gibi Kilis İl Temsilcimiz Osman BOYBEYİ’ne yapılan haksızlığı unutmayacağız ve unutturmayacağız.

 

            Başvurumuza İLO’dan cevap gelmesine rağmen,MEB’in yaptığımız başvurulara hiç cevap vermemesi, MEB Merkez Binası önünde yaptığımız eyleme rağmen problemin çözülmesi için herhangi bir adım atılmaması MEB’in ne derece taraflı bir kuruluş haline geldiğini de göstermektedir.

 

Kilis İl Temsilcimiz Osman BOYBEYİ’nin görev yerine geri dönmesi için Türk Eğitim Sen Genel Merkezi olarak ortaya koyduğumuz mücadele devam edecektir.

 

İlgili Yazının Orijinali İçin Tıklayınız

 

İlgili Yazının Türkçe Çevirisi İçin Tıklayınız