HOLLANDA ANA MUHALEFET PARTİSİ’NDEN KONFEDERASYONUMUZA ZİYARET


Hollanda’da şu anda muhalefette bulunan Hıristiyan Demokrat Parti MYK üyeleri Kaya Turan Koçak başkanlığında genel merkezimizi ziyaret ederek, karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

     Ziyarette, iki ülkenin sendikal mevzuatı ve çalışma hayatı ile ilgili gelişmeler değerlendirildi. Hollanda’da  kamu görevlilerinin yüksek bir iş güvencesi koruması altında bulunduğuna, memurların siyasi partilere üye olma ve siyaset yapma hakkına sahip olduklarına vurgu yapılarak  Türkiye’de de sendikal ve demokratik hakların gelişmiş ülkeler düzeyine getirilmesi gerekliliği ifade edildi.

Genel Başkan İsmail Koncuk, ziyarette konuklara konfederasyon olarak yurtdışındaki sendikal durumla  yakından ilgilendiklerini, ILO, AB –Türkiye Karma İstişare Komitesi toplantıları gibi platformlarda Türkiye’deki sendikal hakların geliştirilmesi için her türlü mücadeleyi yürüttüklerini açıkladı. Son dönemde ülkede en aktif sendikacılığı Türkiye Kamu-Sen’in yaptığını belirten Genel Başkan, geçtiğimiz 5 ay içerisinde 3 büyük miting gerçekleştirdiklerini ve bu mitinglere büyük katılımlar olduğunu belirtti.

Kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesinde öncülüğü Türkiye Kamu-Sen’in üstlendiği vurgulanan görüşmede, parti temsilcilerinin yapmış oldukları ziyaretten duyulan memnuniyet dile getirildi.