KADIN KOMİSYONU ÜYELERİMİZ SGK BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN’I ZİYARET ETTİ

      

Kadın çalışanların sorunlarını dile getirmek, çözüm önerisinde bulunmak için Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan’ı ziyaret eden kadın komisyonu üyelerimiz bir de rapor sundu.

Komisyon üyelerimizden, Leyla Polat, Necla Öksüz, Ayşe Uğurcan, Ayla Akyön, Günnur Kaptanoğlu ziyaretlerinde çalışma hayatındaki kadınlarımızın yaşadıkları problemlere değindiler. Konfederasyon olarak konuyla ilgili birçok çalışmaya imza attıklarını söyleyen Leyla Hanım, özellikle çalışan annelerin daha çok problemle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

SGK Başkanı Yadigar Hanım ise, çalışan annelerle ilgili olarak kreş ve bakıcı yardımı vermeye hazırlandıklarını belirterek, üç şehirde 5000 çalışan anne üzerinde pilot çalışma yapacaklarını açıkladı. Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gökalp, kadın sorunlarına yaklaşımlarından dolayı komisyon üyelerimizi tebrik etti. Gökalp, bundan sonraki süreçte de Türkiye Kamu-Sen olarak çalışan kadınlarımızla ilgili yapılacak her türlü çalışmayı kendilerine de sunabileceklerini, bu çalışmaları mutlaka değerlendirmeye alacaklarını ifade etti. 

 

ÇALIŞAN KADINLARIMIZN SORUNLARINI ANLATAN RAPOR İÇİN TIKLAYINIZ.