KERKÜK’LÜ ÖĞRETMENLERDEN KONFEDERASYONUMUZA ZİYARET

Türkmen kenti Kerkük’te görev yapan bir grup öğretmen Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezini ziyaret etti.

 

KONCUK: TÜRKİYE KAMU-SEN HER ZAMAN YANINIZDA OLACAK

Düzenlenen bir program çerçevesinde Türkiye’ye gelen ve konfederasyonumuzu da ziyaret eden Kerkük’lü öğretmenlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Genel Başkanımız İsmail Koncuk, “Türkiye’yi yönetenler bölgedeki Türkmen kardeşlerimizin farkına varmalı ve ciddi adımlar atmalıdır” dedi. Koncuk, “Sizleri burada görmekten, bu çatı altında misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kerkük ve diğer Türkmen illerinde yaşanan sıkıntıları yakından biliyor ve takip ediyoruz. Türkmen kardeşlerimize geçtiğimiz günlerde başlatılan yardım kampanyasına Türkiye Kamu-Sen olarak ciddi bir destek sağladık.

Türkiye Kamu-Sen milli davalarda, soydaşlarımızın başı dara düştüğünde elinden geleni yapan bir sendikadır. Her alanda Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı drama dikkat çekiyoruz, Doğu Türkistan’da yaşanan drama dikkat çekiyoruz. Zaman zaman eylemler ve basın açıklamaları yaparak Türk halkının orada neler yaşandığını görmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Burada en büyük görev Türkiye’yi idare eden siyasi iktidara düşmektedir. İnşallah orada Türkmen soydaşlarımızın yaşadığının farkına varırlar da kısa süre içinde ciddi ve kalıcı adımlar atarak soydaşlarımızın beklentilerine cevap verilmiş olur. Dramın sadece Gazze’den ibaret olmadığı bilinmeli ve Türkmeneli’ne de gereken önem verilmelidir. İnşallah daha iyi günler gelecek böyle umut ediyor ve Allah’a sığınıyoruz. Ben tekrar ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyor, tüm teşkilatımız ve üyelerimizle sizlerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

 

ŞEMSETTİN KÜZECİ: SİZLERİN DESTEĞİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Kerkük’lü öğretmenler adına bir konuşma yapan yazar Şemsettin Küzeci ise, “Başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere tüm başkanlarımıza ve Türkiye Kamu-Sen’e teşekkürlerimi sunuyorum, her zaman Türkmen davasına ve halkına sahip çıktıkları için ve bizleri kabul ettiğiniz için. Sizlerin bize verdiği destek çok önemli. Orada yaşanan sıkıntılar etrafında sizin gibi kurumların arkamızda olduğunu bilmek bizim için büyük güç” dedi.

Kerkük’lü öğretmenler heyetine eşlik eden ve bölgede görev yapan Gazeteci Özdemir Hürmüz’de Genel Başkanımız İsmail Koncuk ve Yönetim Kurulu üyelerimize bölgede son yaşanan gelişmeler ve Türkmen soydaşlarımızın yaşadıkları zorluklar hakkında bilgiler verirken,  Kerkük’te görev yapan öğretmenler de bölgedeki okullar, eğitim, ve çalışmaları hakkında da bilgiler sundu.

Heyet daha sonra Genel Başkanımız İsmail Koncuk, Genel Sekreterimiz Önder Kahveci, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Fahrettin Yokuş ve Genel Toplu Sözleşme Sekreterimiz Necati Alsancak’a Kerkük’le ilgili basılmış çeşitli eserleri hediye etti.