MEB’İN HASANOĞLANDAKİ BİRİMLERİNDE ÇALIŞAN ÜYE. İSTİŞARE YAPTIK…


MEB’İN HASANOĞLANDAKİ BİRİMLERİNDE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZLE İSTİŞARE YAPTIK…


Ankara 2 No’lu Şubemizin faaliyet alanı içerisinde yer alan,MEB’in Hasanoğlan’daki  Ders Aletleri Yapım Merkezi ve Devlet Kitapları Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü birimlerinde görev yapan üyelerimizle istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Türk Eğitim Sen Genel Merkezi adına Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri M.Yaşar  ŞAHİNDOĞAN da katıldı.Ankara 2 No’lu Şube Başkanı İzzet FAKILI’nın ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda üyelerin kurumla ilgili olarak dile getirdikleri sorunlar ve Türk Eğitim Sen’in bu sorunlarla ilgili yaptığı çalışmalar anlatıldı.

Toplantıda konuşan Türk Eğitim Sen Genel Merkezi adına Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri M.Yaşar  ŞAHİNDOĞAN, MEB’in her biriminde olduğu gibi Ders Aletleri Yapım Merkezi ve Devlet Kitapları Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü’nde de pek çok sorun bulunduğunu, bu soruları Türk Eğitim Sen olarak bildiklerini ve çözümü için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Başta kurum çalışanlarının görev tanımı sorunu olmak üzere, fazla çalışmalar için mesai ücreti ödenmemesi, öğretmen çalışanlar için ilave eğitim-öğretim tazminatının ödenmemesi gibi sorunların yaşandığını belirten ŞAHİNDOĞAN, üyelerimizden aldığımız destekle bu sorunları da çözmek için mücadele ediyoruz” dedi.

Toplantının sonraki bölümünde ise çalışanların talepleri dinlendi ve sendika çalışmalarıyla ilgili sordukları sorular cevaplandırıldı.