KONFEDERASYONUMUZ ÜYESİ KIBRIS TÜRK MEMUR-SEN GENEL MERKEZİMİZİ ZİYARET ETTİ

KONFEDERASYONUMUZ ÜYESİ KIBRIS TÜRK MEMUR-SEN HEYETİ GENEL MERKEZİMİZİ ZİYARET ETTİ

Konfederasyonumuza bağlı olarak Yavru Vatan KKTC’de faaliyet gösteren Kıbrıs Türk Memur-Sen Genel Başkanı Şener Özbudak ve Yönetim Kurulu üyeleri Konfederasyonumuzu ziyaret etti.

 

KONCUK: KIBRIS TÜRK MEMUR-SEN BİZİM İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ BİR SENDİKADIR

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Başkanımız İsmail Koncuk, “Kıbrıs Türk Memur-Sen’in KKTC’de güçlenmesi bizim için son derece önemlidir” dedi. Koncuk, “Biz Kıbrıs Türk Memur-Sen’le yıllardır iç içe bir Konfederasyonuz. Önceki yıl aldığımız kararla birlikte resmen Kıbrıs Türk Memur-Sen Türkiye Kamu-Sen üyesi bir sendikadır.

Türkiye Kamu-Sen’in kendi üyeleri için imkanları ne ise, Kıbrıs Türk Memur-Sen üyeler içinde aynen geçerlidir. İnşallah bir dahaki sefere yeni binamızda sizleri ağırlayacağız. İnşallah farklı faaliyetler vesilesiyle de sizlerle birlikte olacağız.

Kıbrıs Türk Memur-Sen’in KKTC’de güçlenmesi bizim için son derece önemlidir. Bu anlamda bize düşen görevi biz bugüne kadar yerine getirdiğimiz gibi bundan sonrada yerine getirmeye devam edeceğiz.

Kıbrıs Türk Memur-Sen’in girişimleriyle Doğu Akdeniz Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi ve yeni kurulan Karpaz Üniversitesi ile üyelerimize yönelik çeşitli indirimleri içeren anlaşmalarımız yapılmıştır, inşallah bunlar ilerleyen dönemlerde daha da artacaktır.” dedi.

 

KONCUK: TÜRKİYE KAMU-SEN KIBRIS DAVASINDA DA KIBRIS TÜRKÜNÜN DAVASINDA DA HER ZAMAN YANINDA OLMUŞTUR

“Bu ülke yoksa Türkiye dışındaki Türklerin davası da sıkıntıya uğrar” diyen Genel Başkanımız İsmail Koncuk, son dönemde Kıbrıs davasında yaşanan zafiyeti sert şekilde eleştirdi. Koncuk, “Türkiye Kamu-Sen 450 bin üyesiyle Türkiye’nin en etkili konfederasyonudur. Kamu çalışanlarının ekonomik ve sosyal hakları için mücadeleden kaçınmayan bir sendikadır. Bu hafta sonunda yine Ankara’da “Hırsıza değil, memura bütçe” mitingini yapacağız.

Türkiye’de ayakkabı kutuları meşhur oldu. Bu kutuya giren paralar elbette milletin parasıdır. Maalesef böylesine kirlenmiş bir siyaset anlayışı var. Yüz milyarlarca Euroluk paralar ortalarda geziyor. Herhalde bir başka ülkede olsa Hükümetler giderdi ama ülkemizde hırsızı savunacak bir mekanizma gelişmiş durumda. Bu yaşanan olaylardan elbette son derece rahatsızız. Biz asla hırsızların yanında olmayız. Türkiye Kamu-Sen’in kimseden korkusu yoktur, yeter ki bu ülkenin geleceği için doğruları yapalım.

Bu ülkenin geleceği çok önemlidir. Bu ülke yoksa Türkiye dışındaki Türklerin davası da sıkıntıya uğrar. İşte Kıbrıs davası da Türkiye Kamu-Sen için vazgeçilmez öneme sahip bir davadır. KKTC bizim için son derece önemlidir ama son yıllarda maalesef bu konuda da Türkiye’nin üzerine düşen görevi yaptığı konusunda bizim ciddi tereddütlerimiz vardır.

Oradaki soydaşlarımızı hem ekonomik hem sosyal anlamda hem de dünya ilişkileri noktasında yalnız bırakma gibi bir durum söz konusu olamaz.  Türkiye Kamu-Sen Kıbrıs davasında da Kıbrıs Türkünün davasında da her zaman yanında olmuştur, bundan sonrada politikalarımız bellidir, bu politikalarımız KKTC’nin bağımsız ve dünyada tanınan bir devlet olmasına kadar sürecek bir mücadeledir.” diyerek sözlerini noktaladı.

Kıbrıs Türk Memur-Sen Genel Başkanı Şener Özbudak ve KKTC eski Milletvekili ve Kamu-İş eski Başkanı Ahmet Caluda’da yaptıkları konuşmada bu ziyaret esnasında kendilerine gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.