GENEL BAŞKAN İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRÜ HİKMET ÇOLAK İLE GÖRÜŞTÜ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak ile telefonla görüştü. Öğretmen atamalarının gündeme geldiği görüşmede Hikmet Çolak “Şu anda öğretmen ataması konusunda kanun teklifi hazırlanıyor. Sayı veremiyoruz ama bugüne kadar bir defada yapılan atamaların üzerinde Ağustos ayında bir atama yapılacak” dedi. Çolak ayrıca öğretmen atamaları ile ilgili kanun teklifine bir madde daha eklediklerini belirterek, bir sürpriz yapacaklarını söyledi ama sürprizin ne olduğunu açıklamadı.Türk Eğitim-Sen olarak bu müjdenin öğretmenlere ek ödeme olarak gerçekleşmesini diliyor ve bekliyoruz.Ancak,bu güne kadar defalarca dile getirdigimiz üzere  Haziran da ek öğretmen ataması olarak gerçekleşip gerçekleşmeyecegini hep birlikte yakında görecegiz.

Genel Başkan Koncuk, Genel Müdür Çolak’a öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin hala yayınlanmadığını söyledi. Çolak da, “Sayın Bakan taslağı bizzat inceleyecek. Bakan taslağı inceledikten sonra son şeklini vereceğiz. Önümüzdeki bir iki hafta içinde büyük ihtimalle bir çalışma yapılıp tamamlanabilir” dedi.

Genel Başkan Koncuk’un, “isteğe bağlı il içi ve iller arası yer değiştirme taleplerinin 25 Mayıs’ta duyuruya çıkarılması lazımdı. Neden yapılmadı?” sorusuna Çolak “Ders yükü hesaplanmadı. Büyük ihtimalle 17 Haziran’a kadar tamamlayacağız. Temmuz’da isteğe bağlı il içi tayin isteklerini alacağız. İllerarası tayin isteği de il içi tayinler yapıldıktan sonra alınacak” diye konuştu