GENEL BAŞKAN’DAN YÖK BAŞKANINA ZİYARET

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, beraberinde Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder KAHVECİ, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi GÜZEL, Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa AKKAŞ, Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri M. Yaşar ŞAHİNDOĞAN, Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcıları Kürşat ATMACA ve Abdurrahman UYSAL ile birlikte YÖK BaşkanıProf. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA'yı ziyaret etti.

 

Genel Başkan KONCUK, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA'yı bu görev atanması nedeniyle tebrik etti ve başarılar diledi.

 

Genel Başkan KONCUK, görüşmede üniversitelerdeki en önemli sorunun demokratikleşme olduğunu ifade ederek diğer pek çok sorunun buna bağlı olarak kendiliğinden çözüleceğini, bu nedenle üniversitelerimizin bir an önce demokratik bir yapıya kavuşturulması gerektiğini belirtti.

 

Genel Başkan KONCUK, üniversitelerde görevde yükselme sınavlarının da yapılmadığına dikkat çekerek 15 yıldır görevde yükselme sınavlarını yapmayan üniversiteler bulunduğunu vurguladı. KONCUK, bir an önce görevde yükselme sınavlarının yapılmasını istedi.

 

Genel Başkan İsmail KONCUK, yargının çok açık kararları olmasına rağmen pek çok üniversitede keyfi olarak üyelerinin durumlarının görüşüldüğü üniversite disiplin kurulu toplantılarına sendika temsilcilerinin çağırılmadığını belirterek, bu problemin de çözülmesi gerektiğini ifade etti.

 

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, daha sonra YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan ÇETİNSAYA'ya YÖK’e bağlı kuruluşlarda çalışan personelin sorunları ile ilgili bir rapor sundu.

 

YÖK Başkanına sunduğumuz rapor için tıklayınız