GENEL MERKEZ MUĞLA’DA ÜYELERİMİZLE BİRARAYA GELDİ

Türk Eğitim-Sen Muğla Şubemiz tarafından 20 Nisan 2012 tarihinde Muğla Öğretmenevi’nde düzenlenen istişare toplantısına Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri M. Yaşar Şahindoğan ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir, Muğla Şubemizin yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın komisyonu üyeleri ve çok sayıda eğitimci katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Şube Başkanı Mürsel Özata;  Muğla Şubesi’nde profesyonel çalışan olmamasına rağmen 2 bin 800’ün üzerinde üyelerinin bulunduğunu ve Türkiye genelinde şubeler arasında 12. sırada olduklarını söyleyerek, Muğla Üniversitesi’ndeki arkadaşlara da çalışmalarından dolayı teşekkür etti. İl genelindeki çalışmalarını da anlatan Özata; “Bizdeki bu ekip ruhu olduktan sonra daha da başarılı olacağız” dedi.

Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir yaptığı konuşmada genel merkezin çalışmaları hakkında bilgi vererek, 1 ve 5 Mayıs’ta yapılacak olan İzmir Mitingi’ne destek istedi. Yeni eğitim sistemindeki sakıncalara da değinen Özdemir, önümüzdeki süreçte eğitim çalışanlarının ciddi şekilde sıkıntı yaşayacağını belirtti. Özdemir, sekretarya çalışmaları hakkında da bilgi vererek, 15 Haziran’a kadar teşkilatlarımızdan ve üyelerimizden destek istedi.

       Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri M. Yaşar Şahindoğan, Meclis’ten geçen yeni sendika yasasındaki değişikliklere değindi. Türkiye Kamu-Sen’in toplu sözleşme masasında sunacağı teklifler hakkında da bilgi veren Şahindoğan, “İş güvencemizi elimizden almak istiyorlar. Türkiye Kamu-Sen buna asla müsaade etmeyecektir” dedi. 28 Nisan’da yapılacak olan İlksan delege seçimlerine de değinen Şahindoğan, Türk Eğitim-Sen olarak bu seçimin neden önemli olduğunu anlattı. Toplantı daha sonra soruların cevaplanmasıyla sona erdi.