ESKİŞEHİR VE BİLECİK İL İSTİŞARE TOPLANTILARI YAPILDI

Eskişehir ve Bilecik Şubeleri, İlçe ve İşyeri Temsilcilerinin katılımıyla İl İstişare Toplantılarını düzenlediler. Toplantılara Genel Mali Sekreter Seyit Ali KAPLAN ile Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN da iştirak ettiler.

Toplantıların ilki 23 Mart 2012 Cuma günü Eskişehir Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya ilçe, üniversite ve işyeri temsilcileri katıldı. Şube Başkanları Şükrü Erkoca ve Hakan Ada’nın açış konuşmasından sonra Merkez Yönetim Kurulu üyeleri de bilgilendirme konuşmaları yaptılar. Konuşmaların ardında ise katılımcıların soru ve katkılarıyla görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda ayrıca Eskişehir 2 No’lu Şubenin bir önceki yönetim kurulunda görev yapan üyelere de teşekkür plaketleri takdim edildi.

24 Mart 2012 Cumartesi günü ise Bilecik Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen istişare toplantısına da işyeri ve ilçe temsilcileri katıldılar. Şube başkanı Ömer Yel tarafından yapılan açılış konuşmasından sonra Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından gündemdeki sendikal gelişmeler ve TBMM’de görüşülecek olan sendika kanunu ile 4+4+4 eğitim yasası hakkında bilgiler verildi.