GENEL MERKEZ ZONGULDAK, BARTIN VE BOLU’DA ÜYELERLE BİR ARAYA GELDİ

Genel Merkez Zonguldak, Bartın ve Bolu’da üyelerle bir araya geldi.

23 Mart 2012 Cuma günü Zonguldak Şubemiz tarafından düzenlenen Eğitim ve İstişare toplantısına Genel Sekreter Musa Akkaş, Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir ile birlikte İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz’da hazır bulundu.

Yoğun bir katılımın olduğu toplantıda Şube Başkanı Şahin Ören, Zonguldak’ta hem İlksan delegeliğini kazanacağını hemde Türk Eğitim-Sen’i hakettiği yere getireceklerini söyledi.

24 Mart Cumartesi günü Bartın’a geçen Genel Merkez Yöneticileri, burada da üyelerimizle biraraya gelerek Bartın Şubemiz tarafından düzenlenen Şehitler Haftasını Anma ve En İyi İstiklal Marşı Okuma Yarışı Ödül Törenine katıldılar. Yoğun bir katılımın olduğu ve duygusal anların yaşandığı programda Bartın Belediye Başkanı Cemal AKIN ve İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz da hazır bulundular.

Bartın Şube Başkanımız Sezai Hangişi’nin açılış konuşmasını yaptığı programda, ödül alan öğrencilere ödülleri verildi. Emekli olan öğretmenlere plaketlerin verildiği tören müzik ve şiir dinletisi ile sona erdi.

25 Mart Pazar günü Bolu Şubemiz tarafından düzenlenen işyeri temsilcileri ve istişare toplantısına katılan Akkaş ve Özdemir, Şube Başkanı Hüsnü Yaman’ın açılış konuşmasını yaptığı programda üyelerle bir araya geldi. Daha sonra Erciş Depreminde hayatını kaybeden öğretmen Ümit Kaplan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunuldu.

Yapılan bu toplantılarda İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz İlksan’ın çalışmaları hakkında bilgi verirken 28 Nisan’da yapılacak delege seçimlerinin önemini anlattı. Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir sekreterya çalışmaları hakkında bilgi verirken yayın organlarımızın mutlaka işyerlerine ulaştırılması gerektiğini ve panolarımızın mutlaka güncellenmesi gerektiğini söyledi. Genel Sekreter Musa Akkaş ise Genel Merkezin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Hiçbir konunun atlanmadığını söyleyerek her zaman alanlarda kamu çalışanlarının haklarını savunduğumuzu söyleyerek güncel olaylara değindi.

4+4+4 Modeli ile Milli Eğitimin ve ülkemizin bir uçuruma sürüklendiğini paydaşlarına danışmadan sadece siyasi bir karar olduğunu söyledi. Bizim önerimiz 1+5+3+4 kesintili eğitim modelidir. 4+4+4 modeli ile 50 bin sınıf öğretmeninin norm fazlası kalacağını, son 4‘de de açık öğretimin önünün açılacağını ve branş öğretmenlerinin de ders yükünün azalacağı için norm fazlası kalacaklarını belirtti.