GENEL BAŞKAN ANTALYA/KAŞ’DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTU

Kaş İlçe Yönetimi tarafından emekli olan öğretmenlere verilen yemeğe Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, İLKSAN  Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ, Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa AKKAŞ, Türk Eğitim-Sen Genel Mali Sekreteri Seyit Ali Kaplan, Türk Eğitim-Sen Antalya 1 No’lu Şube Başkanı Bünyamin SEÇME, 2 No’lu Şube Başkanı Fethi KURT,  Antalya 1 No’lu Şube’nin eski ve mevcut yönetim kurulu ile ilçe yönetimleri katıldı.

Kaş İlçe Temsilcimiz Recep Madenci’in hoş geldiniz konuşmasının ardından Antalya 1 No’lu Şube Başkanımız Bünyamin Seçme şube çalışmaları hakkında bilgi verdi. Daha sonra kürsüye gelen İLKSAN  Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ, üyelerimizi İLKSAN’ın çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

Bir konuşma yapan Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK,  eşit işe eşit ücret düzenlemesinde öğretmen ve akademisyenlerin yok sayıldığını, ek ödemelerinin yerinde saydığını söyleyerek, bu konuda mutlaka bir düzenleme yapılması gerektiğini kaydetti. Koncuk, ücretlerde adalet sağlayacağı iddiası ile çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamenin  beklentileri karşılamaktan uzak olduğunu, yeni adaletsizlikler doğurduğunu da kaydetti.  Genel Başkan İsmail Koncuk ayrıca “Toplu sözleşme hakkımızı düzenleyecek kanun 1,5 yıldır çıkarılmamıştır” dedi. Yemeğin ardından emekli olan öğretmenlere sendikamıza yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür plaketi verildi.