TEK YÜREK ZİRVESİ SONA ERDİ

Şube Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımıyla Antalya’da düzenlenen “TEK YÜREK ZİRVESİ” 18 Aralık 2011 Pazar günü tamamlandı.

16 Aralık Cuma günü gerçekleşen toplantının ikinci gününde “DEĞİŞİM SÜRECİNDE ANAYASA VE TEMEL İLKELERİNE TÜRKÇE BAKIŞ” konulu bir panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak Türk Hukuk Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ali AKYILDIZ, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Dr Hasan TUNÇ ve TÜDKAD Genel Başkanı Dr. Şenol BAL katıldılar. Özellikle Türkiye Kamu-Sen’in öncülüğünde Türk Dayanışma Konseyi tarafından yapılan Anayasa Çalıştayı hakkında da bilgilerin verildiği panelin sonunda katılımcıların soruları da panelistler tarafından değerlendirildi.

Panelin bitiminden sonra yönetim kurulu üyeleri görev alanlarına göre ayrı ayrı istişare toplantıları düzenlediler. Toplantılarda Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, sendikal çalışmalara yönelik bilgiler vererek, önümüzdeki dönemde yapılacak faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Toplantının üçüncü gününde ise kapanış oturumu gerçekleştirildi. Oturumda ilk önce, Van Şube Sekreteri Yüksel Sökmen, Türkiye Kamu-Sen teşkilatlarının Van ve Erciş’e yaptığı yardım çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptığı değerlendirme konuşmasında Şube Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.