KAYSERİ İL İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

            Kayser İl İstişare Toplantısı 22 Nisan 2011 Cuma günü Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN ile Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami ÖZDEMİR’in katılımıyla yapıldı.

Toplantıya Kayseri 1 ve 2 No’lu Şube Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerinin yanı sıra İlçe Temsilcileri iştirak ettiler. Şube Başkanları Ali BENLİ ve Ali İhsan ÖZTÜRK’ün çalışmaları ve sorumluluk alanlarında sendikamızın durumuyla ilgili bilgilendirme konuşmalarından sonra Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri de birer konuşma yaptılar.

 

İlk olarak Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN kürsüye gelerek sendikal gelişmeler hususunda bilgilendirmelerde bulundu. Bu yıl ilk olarak Toplu Sözleşme yapılacağını ifade eden Geylan, Türk Eğitim-Sen’in bu sene de yetkili sendika olarak masaya oturacağını ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitim çalışanlarını hakkıyla temsil edeceğini belirtti. 4688 Sayılı sendika kanununda yapılacak değişikliklerle ilgili olarak da bilgiler veren Geylan, 15 Mayıs’a kadar sürecek üye çalışmalarının önemine değindi. Bütün yurt genelinde olduğu gibi Kayseri’de de teşkilatın önemli bir başarı ortaya koyduğunu belirten Geylan, Türk Eğitim-Sen’in sürekli yükselişinin dostları sevindirdiğini, sevmeyenleri ürkütmeye devam ettiğini ifade etti.

 

Daha sonra katılımcılara hitap eden Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami ÖZDEMİR, Türk Eğitim-Sen’in cesurca mücadele eden bir tek eğitim sendikası olduğunu belirterek 18. Milli Eğitim Şurasında yaşananları anlattı. Şurada sendikamızın duruşu sayesinde bütün eğitim çalışanlarının sözleşmeli statüye geçirilmesi doğrultusunda getirilen teklifin geri çekildiğini belirtti. Bazı sendikaların utanmadan gerçekleri perdelediğin ve hükümetle aleni bir işbirliği içerisinde eğitim çalışanlarını pazarladığını ifade eden Özdemir, eğitim çalışanlarının uyanık olmasını ve doğru yerde saf tutmaları gerektiğini vurguladı.

 

Sunumların ardından Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri katılımcıların sorularını cevaplayarak, görüşlerini aldılar.