GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ TRABZON İL İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

            Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN ile Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Yaşar ŞAHİNDOĞAN Trabzon İl İstişare Toplantısı’na katıldılar.

4 Nisan 2011 Salı günü düzenlenen toplantıya Trabzon 1 ve 2 Nolu Şube Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyelerinin yanı sıra; İlçe Temsilcileri ve Üniversite İşyeri Temsilcileri iştirak ettiler.

 

Şube Başkanları Arife ERKAN ve Coşkun DİLBER’in açılış konuşmalarından sonra Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri katılımcılara hitap ettiler.

 

Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN konuşmasında başarılı çalışmalarından ötürü Trabzon teşkilatlarını kutlayarak, “Trabzon genelinde yıllardır en büyük sendika Türk Eğitim-Sen’dir. Her türlü ahlak dışı teklif ve tehditlere rağmen sendikamızın her düzeyinde görev alan emektar yöneticilerimizin sayesinde en büyük kalmayı başardık. Bu övünç verici konuma emek veren tüm Trabzon’lu yönetici ve üyelerimizi tebrik ediyorum. Sendikamız bu sene de üye sayısını artırarak yine yetkili sendika olacak ve eğitim çalışanlarının hak mücadelesinin öncüsü olmaya devam edecektir.” Dedi. Kamu çalışanlarının emek mücadelesinin kararlı sesi olan Türk Eğitim-Sen’in, sendikacılığın önder adresi olduğunu vurgulayan Geylan, “Teşkilatımız yalnızca ücret sendikacılığı yapan bir mesleki kuruluş değildir. Aynı zamanda Milli bir sivil toplum kuruluşu olarak, büyük milletimizin sesi olmaya gayret ediyoruz. Bugün, dört bir yandan milli varlığımızı rencide eden girişimlerin cüretkarca sergilendiği ve bunların hem siyasi hem de ekonomik güçlerce korunduğu bir dönemde duruşumuz daha başka bir anlam kazanmaktadır. Bu açıdan, hem mesleki hem de milli anlamda tarihi bir görevi onurla ifa ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Daha sonra söz alan Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Yaşar ŞAHİNDOĞAN da sendikamızın mevzuat ve hukuk kazanımları hakkında katılımcıları bilgilendirerek soruları yanıtladı. Özellikle sözleşmeli çalışanların sorunları ve bunlara dair sendikamızın yürüttüğü mücadeleyi anlatan Şahindoğan, “Bütün sözleşmeliler iyi bilmektedir ki, Türk Eğitim-Sen onların tek ve güçlü savunucusudur. Bugüne kadar ortaya koyduğumuz mücadelerle önemli kazanımlar elde ettik. Yapılması gereken her şeyi ortaya koyuyoruz. Görüşme ve yazışmalarla, eylemlerimizle ve açtığımız davalarla çalışanların meselelerini gündeme getirmeye ve çözmeye çalışıyoruz. Nihayet 16 Nisan’da da Ankara’da yine bir eylem ortaya koyacağız. Geniş katılımlı bir eylemle kamu çalışanlarının güncel sorunlarını ve beklentilerini kamuoyu gündemine getireceğiz.” Dedi. Bölgesel gelişmelere ve Türkiye’ye muhtemel etkilerine de değinen Şahindoğan, “Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da yaşananları ülkemize taşıma gayretinde olanlara karşı milletimiz uyanık olmalıdır. Bu anlamda halkımızı bilgilendirme ve uyandırma anlamında bizlere de önemli görev düşmektedir” şeklinde konuştu.

 

Toplantıda, görevini devreden Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Temsilcileri ve Kadın Komisyonu Başkanı arkadaşlarımıza da şükran plaketleri takdim edildi.

 

Bu arada, toplantı öncesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni ziyaret eden Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, burada üyelerle bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldular. Ziyarette, sendikal gelişmeler ve Türk Eğitim-Sen’in üniversite çalışanlarına yönelik yaptığı faaliyetler hakkında üyeleri bilgilendiren Geylan ve Şahindoğan, katılımcıların sorularını cevaplayarak, öneri ve görüşlerini dinlediler.