GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ IĞDIR VE AĞRI ŞUBELERİNİ ZİYARET ETTİ

            Genel Sekreter Musa AKKAŞ ile Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN şube ziyaretleri programı kapsamında 2 Nisan tarihinde Iğdır Şubesi’ni ziyaret etti.  Ziyarette; Iğdır Şubesi Kurucu Yönetim Kurulu, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalarımızın şube başkanları, ilçe temsilcileri, işyeri temsilcileri ve kadın komisyonu üyelerinin katıldığı istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Genel Sekreter Musa AKKAŞ, “ Iğdır Şubesi yeni kurulan ve 9 Nisan tarihinde 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirilecek olan bir şubemizdir. 1. Olağan Genel Kurulun şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kısa zamanda çok güzel işlere imza attınız, üye sayımızı arttırdınız. Üye sayımızı daha da artıracağınıza inancımız tamdır. Bütün arkadaşlarımı yürekten kutluyorum” dedi. Konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın ithal öğretmen projesini sert bir dille eleştiren AKKAŞ; bu projenin Türk milletine, Türk öğretmenlerine, atama bekleyen 350 bin öğretmen adayına hakaret olduğunu vurguladı. Projeyi ‘deli saçması’ olarak değerlendiren AKKAŞ, herkesin buna tepki göstermesi gerektiğini ifade etti. Toplantıda yetki süreci ve önemine dikkat çekildi, Türk Eğitim-Sen’in hizmetleri ile çalışmaları hakkında geniş açıklamalar yapıldı. Toplantının ardından Iğdır’da Ermeniler tarafından katledilerek şehit edilen Türklerin anısına inşa edilen ve hizmete açılan “Ermeniler Tarafından Katledilen Türk Şehitler Anıtı” ziyaret edildi, katliamın belgelerinin sergilendiği müze gezildi.

 

Merkez Yönetim Kurulu daha sonra Ağrı Şubemizi ziyaret ederek, şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve işyeri temsilcilerinin katılımı ile istişare toplantısı yaptı.

 

Genel Sekreter Musa AKKAŞ ise yaptığı konuşmada, kuralsız ve güvencesiz istihdam modeli olan sözleşmeli kölelik sistemini eleştirerek, iktidarın bunu genel uygulama haline getirmek için fırsat kolladığını vurguladı. AKKAŞ, kamu çalışanların Cumhuriyet dönemindeki en büyük kazanımı olan iş güvencesine sahip çıkmasını istedi, iş güvencesine sahip çıkmanın da Türk Eğitim - Sen ailesine katılmakla mümkün olduğunu söyledi.

 

Şube Başkanı M. Zeki KILIÇ yaptığı konuşmada, Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinin kendilerine güç verdiğini belirterek, nitelik olarak büyük olanların nicelik olarak da büyük olması gerektiğine vurgu yaptı. Toplantında Türk Eğitim-Sen’in kazanımları ve yetki sürecinde yapılması gerekenler de ele alındı.