GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ EDİRNE, ÇANAKKALE VE EDREMİT'TE

            Genel Mali Sekreter  Seyit Ali Kaplan ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir, sendikal faaliyetlerde bulunmak üzere 1 ve 2  Nisan tarihinde  Edirne, Çanakkale ve Balıkesir’de şube ziyaretleri yaptı ve eğitim çalışanlarıyla istişare toplantısında bulundu.

            1 Nisan Cuma günü Edirne şubemizi ziyaret eden Seyit Ali Kaplan ve Sami Özdemir, Şube Başkanı Hakan Yıldız ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte önce Edirne Endüstri Meslek Lisesi, daha sonrada  Çıraklık Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek, öğretmenlerle biraraya gedi, eğitim çalışanlarının sorunlarını dinledi.

            Aynı gün Edirne Öğretmenevi’nde şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve işyeri temsilcileri ve kadın komisyonu üyeleriyle biraraya gelen Genel Merkez Yöneticileri,  yetki sürecinde neler yapılması gerektiğini anlatarak, üyelerimizden bu süreçte daha duyarlı ve gayretli olmalarını istedi.

            Genel Merkez Yöneticileri, 2 Nisan Cumartesi günü de Çanakkale Şubemizi ziyaret ederek, Şube Başkanı Ülfettin Yalın, şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve işyeri temsilcileri, kadın komisyonları üyeleriyle Çanakkale Öğretmenevi’nde bir toplantı düzenledi.

            Toplantıda, Çanakkale Zaferi’nin önemine dikkat çeken Genel Merkez Yönetcileri, Türkiye gündemi ve sendikal çalışmalar hakkında da bilgi vererek, şube yönetimine teşekkür etti.

            Çanakkale’nin ardından Edremit'e geçen Kaplan ve Özdemir, Balıkesir 2 No’lu Şube Başkanı Süleyman Demir, şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe  ve işyeri temsilcileri, kadın komisyonlarıyla biraraya geldi. 9 yıllık süre içerisinde  mevcut hükümetin eğitim çalışanlarına üvey evlat muamelesi yaptığını, iş güvencemizin elimizden alınması için kanun tasarısı hazırladığını, İstiklal Marşımız ve Andımız üzerinde oyunlar oynandığını dile getiren Genel Merkez Yöneticileri, 15 Mayıs sürecinde daha ciddi çalışmamız gerektiğini söyledi. Kaplan ve Özdemir, iş güvencemize sahip çıkmak için 16 Nisan'da Ankara'da yapılacak eyleme destek verilmesi gerektiğini de söyledi.