GENEL BAŞKAN KARABÜK’TE

         Genel Başkan İsmail KONCUK, 25 Mart 2011 Cuma günü Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN ile birlikte Karabük Şubesini ziyaret etti.

         Ziyaret programı çerçevesinde Karabük Öğretmenevi’nde İşyeri Temsilcilerinin katılımıyla bir istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda Şube Başkanı Ahmet Turgut KURTOĞLU’nun açılış konuşmasından sonra Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri de birer konuşma yaptılar.

         Genel Başkan İsmail KONCUK konuşmasında sendikal gelişmeler ve Türk Eğitim-Sen’in faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, yetki mücadelesinin önemine değindi. Türk Eğitim-Sen’in 2011 yılında da yetkili sendika olacağına yürekten inandığını ifade eden Koncuk, “Bu iktidar döneminde her türlü ahlak dışı tehdit ve teklife rağmen Türk Eğitim-Sen’in şerefli mensupları takdire şayan bir duruş sergilemişlerdir. İnanıyorum ki, önümüzdeki dönemde de üye sayımızı artırarak dostlarımızı sevindirmeye sevmeyenlerimizi düşündürmeye devam edeceğiz” dedi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ithal İngilizce öğretmeni projesini de sert bir şekil de eleştiren Genel Başkan, “ Merak ediyorum bu proje MEB’in mi yoksa Vatikan’ın mı projesidir? Kendi ülkesinde ortalama 3.000 Dolar maaş alanlar 800-900 Dolara ülkemize gelecekse aradaki farkı kim karşılayacaktır? Acaba Vatikan tarafından mı finanse edilecektir?” diye sordu. Kamu çalışanlarının iş güvencesinin iktidar tarafından sürekli taciz edildiğini belirten Genel Başkan Koncuk, “Türkiye Kamu-Sen olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iş güvencemize sahip çıkmaya devam edeceğiz. 16 Nisan’da Ankara’da, başta sözleşmelilik olmak üzere, kamu çalışanların kazanılmış haklarının gaspedilmesine karşı durmak için alanlarda olacağız. Bütün çalışanları bu eylemimize destek vermeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.