GENEL BAŞKAN İŞYERİ ZİYARETLERİNDE

           Genel Başkan İsmail KONCUK bugün (22.03.2011) Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN ile birlikte Yenimahalle ilçesinde işyerlerini ziyaret etti.

Ankara 5 No’lu Şube Başkanı Sevgi YALAV ve Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaret programında ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaret edildi. Genel Başkan Koncuk, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldırım ile görüştükten sonra çalışanları odalarında ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

 

İlçe ziyaretinden sonra Yenimahalle Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne geçen heyet okul öğretmenleriyle bir araya gelerek sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Okul çalışanlarının dile getirdiği soruları da cevaplayan Genel Başkan, sendikamızın faaliyetleri hakkında da bilgilendirmede bulundu. Ziyaret bitiminde okul müdürü Mustafa Daşçı tarafından Genel Başkan Koncuk’a bir şükran plaketi takdim edildi. Daha sonra Şevket Evliyagil Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’ne geçen Genel Başkan, okul müdürü Mehmet Eren ile birlikte öğretmenler odasında çalışanlarla bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldu. Programın sonunda ise Şükufe Nihal İlköğretim Okulu’na geçen Koncuk, okul müdürü Sayit Güneş refakatinde okul öğretmenleriyle bir araya geldi. Sohbette sendikalaşmanın önemine değinen Genel Başkan Koncuk, özellikle yeni dönemde sendikalı olmanın sağlayacağı avantajlardan söz ederek bütün eğitim çalışanlarının sendikalı olmaya davet etti.