MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ MANİSA İL İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

           Genel Sekreter Musa AKKAŞ ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN 19 Mart 2011 Cumartesi günü Manisa İl İstişare Toplantısına iştirak etiler.

Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Temsilcilikleri yönetimlerinin katılımıyla düzenlenen İl İstişare Toplantısı’nda, Şube Başkanı Recep Varlıakman’ın sunumunun ardından Merkez Yönetim Kurulu üyeleri de birer konuşma yaptılar. Genel Sekreter Musa AKKAŞ konuşmasında başarılı çalışmalarından dolayı Manisa teşkilatıyla gurur duyduklarını belirterek, sendikal çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Türk Eğitim-Sen’in eğitim çalışanlarını ilgilendiren her gelişmeye müdahil olduğunu vurgulayan Akkaş, “Sendika olarak hiçbir konuyu atlamıyoruz. Her duruma müdahil oluyoruz. Önemli kazanımlar elde ediyoruz. Bu çalışmalarımızın çalışanlara duyurulması çok önemlidir. İşte bunu da teşkilat organlarımız yapacaktır. Dolayısıyla her bir sendika yöneticimiz bu anlamda sorumlulukla hareket etmelidir.” Dedi. Türk Eğitim-Sen’in mücadeleci sendikacılıyla eğitim çalışanlarından büyük takdir gördüğünü söyleyen Akkaş, aynı zamanda milli bir sivil toplum kuruluşu olarak toplumdan da büyük teveccüh gördüklerini ifade ederek, “Toplumsal gelişmeler ve milli meseleler konusunda ortaya koyduğumuz tavır bizi diğer sendikalardan ayıran önemli özelliğimizdir. Son zamanlarda Türkçe dışında eğitim yapılması, Öğrenci Andının kaldırılması, okullardaki törenlere zorunlu katılımın kaldırılması gibi eğitimi ilgilendiren milli konularda bizim dışımızdaki sendikaların sergilediği tavır bellidir. Sözde birbirlerinden farklı olduklarını iddia eden diğer iki sendikanın bu konularda sergiledikleri müttefik duruş eğitim çalışanları tarafından mutlaka değerlendirilmelidir.” Şeklinde konuştu.

 

Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN da konuşmasında yetki sürecinin önemine dikkat çekerek, “Her türlü ahlak dışı saldırı, idari ve siyasi baskıya rağmen Türk Eğitim-Sen her yıl üye sayısını artırarak yetkisini korumayı becermiştir. Teşkilatımızın tüm kademelerinin takdire şayan gayretleriyle elde edilen bu başarı hepimizi onurlandırmaktadır. Bu sene de yetkiyi alacağımızdan hiç şüphem yoktur. Bu amaç doğrultusunda önümüzdeki iki ay süresince de arkadaşlarımızın üstün gayret göstereceğini biliyorum. Yürekten inanıyorum ki, bu gayretlerimiz neticesinde hem hizmet kolumuzdaki tüm kurumlarda hem de konfederasyon bazında en çok üyeye sahip olarak her düzeyde kamu çalışanlarının sesi olacağız. Kamu çalışanları, iktidarın taşeronluğunu her türlü ahlaki erdemin üstünde tutanların geçen yıl sergilemiş olduğu basiretsizliği yakınen gözlemlemiştir. Dolayısıyla artık bu zillete dur diyeceklerdir. İşte bundan dolayı, ulaşamadığımız sendikasız kamu çalışanı bırakmayacağız. İlkeli sendikacılığı ve Türk Eğitim-Sen’i her bir çalışana ulaştıracağız.” Şeklinde konuştu. Bu sene ilk kez uygulanacak olan Toplu Sözleşme uygulaması ve 4688 Sayılı yasada yapılacak yeni düzenlemelerle ilgili olarak da katılımcıları bilgilendiren Geylan, yeni döneme teşkilat olarak hazırlıklı girmenin önemini vurguladı.

 

Toplantıya katılan İlçe Temsilcilerinin öneri ve sorularının da dinlendiği toplantıda, Manisa genelinde yeni dönemde yapılacak çalışmalarda görüşülerek planlandı.