İZMİR ŞUBE YÖNETİMLERİ VE İŞYERİ TEMSİLCİLERİ EĞİTİM VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

           İzmir Şube Yönetimleri ve İşyeri Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı, İzmir Öğretmenevi’nde yapıldı. Toplantıya; Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Vekili ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Genel Merkez Yönetim Kurulu, İzmir Şube Başkanları, Türk Büro-Sen Şube Başkanı Nebi YAY ve Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep GÖK katıldı.    

İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyüp DEMİR, İzmir 2 No’lu Şube Başkanı İrfan AKSOY, İzmir 3 No’lu Şube Başkanı Adnan SARISAYIN ve İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Necdet BALPINAR’ın yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından Genel Başkan İsmail Koncuk bir konuşma yaptı.

Çanakkale Zaferi’nin 96. Yıldönümüne vurgu yaptığı konuşmasında Koncuk, zaferleri sadece orduların silahlı kuvvetlerinin kazanmadığını, aynı zamanda eğitim ordusunun da bu zaferi hazırlayan ve perçinleyen bir görevi ifa ettiğini belirterek, Çanakkale’nin isimsiz kahramanları ve onurlu şehitlerimiz sayesinde bugün rahatça hareket ettiğimizi söyledi.

Millet olarak şuurlu olmamız gerektiğini ifade eden Koncuk,Geçenlerde Bursa’da eğitim gönüllüleri bir toplantı yapmış. ‘Ana dilin her alanda kullanılmasının önü açılmalıdır’ diye bir karar almışlar.  Bu kararın altında Hükümet sendikasının Bitlis Şubesinin de imzası var. Adamlar diğer sendikanın ana dilde eğitim istiyoruz talebini de aşarak, ana dil her alanda kullanılmalıdır diye kampanyalara katılıyor ve imza atıyor. Bu ihanet değilse, nedir?Türkiye’nin en entelektüel kesimi olan eğitim çalışanları eğer üzerine düşen görevi yapmaz ise, bunu kim yapacak? Biz de Türk Eğitim Sen Genel Başkanı ne diyorsa, İzmir, Bitlis, Diyarbakır şube başkanları da aynı şeyi söylüyor” dedi.

Kamu çalışanlarının kamusal alanda bir çukura doğru yürüdüğünü, çalışanların iş güvencesinin ellerinden alınmaya çalışıldığını, çalışanlara 4/B, 4/C gibi yeni statülerin reva görüldüğünü kaydeden Koncuk, “Umutların çalınmaya çabalandığı bir ortamda kamu çalışanlarına ancak biz rehberlik edebiliriz. Bu noktada hepimize büyük görev düşüyor” dedi.

Toplantının öğleden sonraki oturumunda da Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden Sinan Demirtürk, “ Sendikacılıkta Liderlik”, Yılmaz Yeşil de “Sendikacılıkta Etkili İletişim” alanında eğitim verdi.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adres : Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Kat:6 Cebeci/ANKARA
Telefon : 0 312 4240960 (8 Hat)
Belgegeçer : 0 312 4240968
e-posta : iletisim@turkegitimsen.org.tr
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez © 2015