GENEL MERKEZ MUĞLA VE AYDIN’DA

            Genel Sekreter Musa AKKAŞ ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN 17 Mart Perşembe günü Muğla ve 18 Mart Cuma günü de Aydın’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretlerde Şube Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerinin yanı sıra İlçe ve İşyeri Temsilcileriyle bir araya gelen Merkez Yönetim Kurulu üyeleri istişarelerde bulundular.

 

İlk olarak Muğla Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen istişare toplantısına iştirak eden Merkez Yönetim Kurulu üyeleri katılımcıları bilgilendirerek görüş alışverişinde bulundular. Eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunların masaya yatırıldığı toplantıda ayrıca yaşanan gelişmeler hususunda da katılımcılar bilgilendirildi.

 

Yönetim Kurulu üyeleri ertesi gün ise Şube Başkanımız Mürsel Özata’nın okul müdürlüğünü yaptığı Gazi Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma törenine katıldılar. Törende sergilenen oratoryo ve diğer gösterileri çok beğendiğini ifade eden Genel Sekreter Musa AKKAŞ, “öğretmen ve öğrencilerimiz mükemmel bir sahne ortaya koydular. Büyük bir emeğin eseri olduğu açık olan bu çalışmaya yürekleriyle katkı sunan meslektaşlarımı ve takdire şayan bir performans sergileyen çocuklarımızı tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Muğla’dan sonra Aydın’a geçen Akkaş ve Geylan, burada da bir istişare toplantısı düzenleyerek sendika yönetici ve temsilcileriyle bir araya geldiler. Türk Eğitim-Sen’in faaliyetleri ve sendikal gelişmeler hususunda bilgiler veren Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, karşılıklı görüş alışverişiyle istişare toplantısını tamamlayarak İzmir, Manisa ve Kütahya programlarına devam etmek için hareket etiler.