GENEL BAŞKAN: DEVLET İMKÂNLARINI FÜTURSUZCA KULLANANLAR VAR

            Kadın Komisyonları Eğitim ve İstişare Toplantısı 4-6 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Geniş bir katılımla yapılan toplantı, Genel Başkan İsmail Koncuk’un açılış konuşması ile başladı.

             Toplantının ikinci gününde Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi ile Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği'nin birlikte organize ettiği “Türk Dünyası'nda Kadın Çalışanların Sorunları” paneli gerçekleştirildi. Türk Dünyası Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal’ın konuşma yaptığı panelde; Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Bulgaristan, Kosova, Moldova, Kırım, Türkmenistan, Afganistan, Doğu Türkistan, Moğolistan, İran, Irak Türkmenleri, KKTC, Tataristan’dan katılımcılar hazır bulundu.

 

Türk Dünyası Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal, kadınlarımızın hayatın her alanında yer alması gerektiğini kaydederek, bu ülkenin, bu camianın kadınlarımıza ihtiyacı olduğunu kaydetti. Türk kadının tarihin var oluşundan bugüne kadar yönetim içerisinde ciddi bir güce sahip olduğunu belirten Bal, eğitim camiasındaki kadınlara “farkınızı fark edin” dedi.

 

Kadın Komisyonu Eğitim ve İstişare Toplantısı, 6 Mart tarihinde Genel Başkan İsmail Koncuk’un kapanış konuşmasıyla tamamlandı. Genel Başkan İsmail Koncuk, Ortadoğu’da yaşanan olaylara değinerek, şunları söyledi: “Türkiye; Tunus, Mısır, Cezayir, Libya olmasın. Türkiye’de huzur olsun, insanlarımız mutlu yaşasın. Ancak, milli gelirden aldığımız pay, her geçen gün küçüldükçe, Türkiye’nin de Mısır olması kaçınılmaz olur. TÜİK’in verilerine göre, nüfusun en yüksek gelirli yüzde 20’lik kesimiyle, en düşük gelirli yüzde 20’lik kesimi arasındaki oran 8.5 kata çıktı. Yıllardır fakir fukaradan bahsediyorlar, o sofralarda oturuyorlar. TÜİK’in ortaya koyduğu sonuç, bu edebiyatın artık iflas ettiğini gösteriyor. Bu işler, fakir fukaraya kömür, makarna, şeker dağıtmakla olmuyor. İnsanlarımızın pastadan payını artırmak zorundasınız. Adil paylaşımı sağlarsanız iyi bir devlet adamı olursunuz.”

 

Türk Eğitim-Sen’in 2006 yılından beri yetkili sendika olduğunu hatırlatan Koncuk, “Meydanı bu yuvarlak zihniyetli insanlara bırakmadık. Adamların köşesi yok. İnsan köşeli olmalı, insanın değerleri olmalı, kırmızı çizgileri olmalı. Devletin her türlü imkânını fütursuzca ve ahlaksızca kullanan bir yapıyla karşı karşıyayız. Bu anlayışa ya teslim olacağız ya da bu anlayışla mücadele edeceğiz. Türkiye Kamu-Sen’de, Türk Eğitim-Sen’de buluşacağız ve bu ahlaksız, erdemsiz anlayışla yılgınlık göstermeden mücadele edeceğiz. Bu teşkilatın mensuplarının hangi başarıları ortaya koyduğunu ve Türk Eğitim-Sen mensuplarının bu tür kişilere pabuç bırakmayacağını çok iyi biliyorum. Bize destek verenlerin neden bizimle olması gerektiğini çok iyi bilmesi gerekir. Çünkü bilgi, atom bombası gibidir. Bilgisiz insan, çevresindekilerin etki alanından asla kurtulamaz. Sendikal mücadelede de bilgi çok önemlidir. Bilmeyen kişi mücadele edemez. Bu nedenle teşkilat mensuplarımızın eksiklerini tamamlanması gerekir” diye konuştu.

 

Genel Başkanın Açıklamalarını İzlemek İçin Tıklayınız