GENEL BAŞKAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

            Genel Başkan İsmail KONCUK, beraberinde Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN ile birlikte 3 Mart 2011 tarihinde Akdeniz Üniversitesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Bünyamin SEÇME ve 2 Nolu Şube Başkanı Fethi KURT ile yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette ilk olarak üyelerle bir araya gelerek bir sohbet toplantısı gerçekleştirildi. Daha sonra Rektör Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE’yi makamında ziyaret eden Genel Başkan Koncuk ve beraberindeki heyet görüş alışverişinde bulundu. Rektör Kurtcephe, göreve geldiği günden itibaren ortaya koydukları faaliyet ve yeniliklerle ilgili olarak heyeti bilgilendirdi. Genel Başkan Koncuk, Akdeniz Üniversitesi’nin son zamanlarda ulusal ve uluslar arası ölçekte önemli başarılara imza attığına gururla şahit olunduğuna işaret ederek, üniversite yönetimini ve çalışanlarını takdirle takip ettiklerini belirtti. Genel Başkan, Türk Eğitim-Sen’in Akdeniz Üniversitesi’ndeki her olumlu ve yararlı girişimin sonuna kadar arkasında olacağını belirterek, üniversite yönetiminin de sendikayla işbirliği içerisinde olmasını beklediklerini ifade etti.

            Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muharrem CERTEL ve Prof. Dr. Meral GÜLTEKİN’i de makamında ziyaret eden Genel Başkan, daha sonra üniversite bünyesindeki akademisyen üyelerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Programda yaptığı konuşmada üniversitelerdeki sendikalaşma oranının yetersizliğine dikkat çeken Genel Başkan Koncuk, her sosyal hadisede olduğu gibi sivil toplum örgütlenmesinde de akademisyenlerin öncülük etmesinin beklendiğini söyleyerek, “Üniversitelerimiz bilimin, aklın ve demokrasinin kaynağı ve önderi olan kurumlardır. Üniversite çalışanları ve özellikle akademisyenlerimiz bu konuda da sorumluluk sahibi olmalı ve üniversitelerde sendikal örgütlenmenin önderi olmalıdırlar. Üniversite çalışanlarının yaşadığı sorunlar, devasa şekilde ortada durmakta ve herkes tarafından bilinmektedir. Beyaz atlı prensin gelip bunları çözeceği beklenmemelidir. Bu iradeyi, yine ve ancak çalışanların kendi gücü ortaya koyacaktır. Bu da sendikal birliktelikle şekillenecektir. Türk Eğitim-Sen, ortak milli değerleri benimseyen herkesin gönül rahatlığıyla dahil olabileceği bir çatı kuruluştur. Güçlü bir kuruluştur. Mesleki sorunlarına duyarlı ve memleket sevdalısı bütün üniversite çalışanlarını mücadelemize ortak olmaya çağırıyoruz. Ülkemiz, dünyayla yarışabilecek bir düzeyi, ancak lokomotif olan üniversitelerimizin varlığıyla yakalayabilecektir. Üniversitelerimiz de ancak huzurlu ve verimli çalışma koşullarına sahip çalışanlarla bu düzeyi yakalayabilecektir. İşte Türk Eğitim-Sen’in hedefi de bu vizyonla şekillenmiştir. Gelin hep birlikte bu hedefe emin ve hızlı adımlarla koşalım” şeklinde konuştu.

            Genel Başkan ve Merkez Yönetim Kurulu üyeleri programdan sonra Kadın Komisyonları Eğitim ve İstişare Toplantısı’na katılmak için Alanya’ya hareket ettiler.