TÜRK EĞİTİM-SEN DÜZCE ŞUBESİNİN YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI

           

ŞİMDİ KARAR ZAMANI, YA TESLİM OL YA TÜRK EĞİTİM SEN'DE BULUŞ

            Türk Eğitim-Sen Düzce Şubesinin yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Yeni hizmet binasının açılış törenine Genel Başkan İsmail Koncuk, Genel Sekreter Musa Akkaş, Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Bostancıoğlu, MHP Düzce İl Başkanı Abdullah Danışmaz, sendika üyeleri ve davetliler katıldı.

Genel Başkan İsmail Koncuk yaptığı konuşmada, Türk Eğitim-Sen’in varlığının bu ülkenin teminatı olduğunu ifade ederek, sendikamızın daha da büyümesi gerektiğini kaydetti. Koncuk, “Bu ülkeye ihanet eden, kendi menfaatlerini öne atan insanlar her dönemde olmuştur. İdealist insanların varlığı birtakım çevreler tarafından kabul edilmemektedir. ‘Ben bu ülkeyi seviyorum’ deyince, başka gözle bakıyorlar. ‘Bize teslim ol, sana her türlü desteği veririz’ diyorlar. Biz teslim olmadık, teslim olmayacağız da. Varlığımız birilerini rahatsız ediyor. Varlığımızı yok etmeye, anlayışımızı tüketmeye çalışıyorlar. Ancak, her şeye rağmen büyüyeceğiz. Bu ülke Libya, Tunus, Mısır gibi olmamalı. Binlerce yıldır beraber yaşıyoruz. Bugün bizi öz kardeşlerimize düşman etmeye çalışıyorlar, birleşmemizi istemiyorlar. Bakınız Osmanlı İmparatorluğu, 22 milyon km2’ye sahipti. Şu anda 780 bin km2 vatan toprağında yaşıyoruz. Topraklarımızın 21 milyon 220 bin km2’si elimizden alınmış. 21 milyon 220 bin km2’yi elimizden alanlar, 780 bin km2’de yaşamamıza tahammül ederler mi zannediyorsunuz?” dedi.

 

Menfaatlerini düşünerek sendikacılık yapanları eleştiren Koncuk, “önemli olan birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam etmemizdir. Menfaatlerini düşünenler, yok olmaya mahkûmdur. Bizim sendikal hareketimiz, insanı ezdirmemek, insanı daha şahsiyetli hale getirmek üzerine kurulmuştur. Çünkü, kaybettiğimiz her insan nefsinin kölesi olmuştur. Esas üzülmemiz gereken budur. Hem sendikacılık, hem de milli hassasiyetler konusunda bizden daha ileride olan bir yapı yok. Dolayısıyla üye sayımızı artırmamız lazım. Bu da çalışarak, emek sarfederek olur” diye konuştu.

 

Genel Başkan, yeni hizmet binamızın Düzce’de daha başarılı çalışmalara vesile olmasını temenni ederek, Düzce Şube Başkanımız Osman Çakmak ve Yönetim Kurulu üyelerimize gayretlerinden dolayı teşekkür etti.