KPSS MAĞDURLARI SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

            KPSS mağduru ataması yapılmayan öğretmenler, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’u ziyaret etti. KPSS mağdurlarının, KPSS skandalını protesto etmek ve Şubat ayında 30 bin ek öğretmen ataması yapılmasını talep etmek için 15 Ocak tarihinde Abdi İpekçi Parkı’nda yaptığı eyleme destek veren ve çeşitli ilerden otobüs kaldıran sendikamıza teşekkür eden öğretmenler, Genel Başkan İsmail Koncuk’u da bu konuda verdiği mücadeleden dolayı tebrik etti ve kendisine çiçek verdi.

Genel Başkan İsmail Koncuk da, ataması yapılmayan öğretmenlere her platformda desteklerini sürdüreceklerini belirterek, sorumlular ortaya çıkarılıncaya kadar KPSS skandalının peşini bırakmayacaklarını kaydetti.

 

KPSS hırsızlığı dolayısıyla on binlerce öğretmen adayının mağdur olduğunu söyleyen Koncuk, Şubat’ta 30 bin ek öğretmen ataması yapılmasını istedi. KPSS mağdurlarının yaşadığı olumsuzlukların 30 bin ek atama ile bir nebze de olsa azaltılacağını ifade eden Koncuk, Şubat ayında 30 bin ek öğretmen alımı yapmamak için direnen, bu konuda sesiz kalan, öğretmen adaylarının feryadına kulak tıkayan Milli Eğitim Bakanlığı’nı kınadığını da söyledi.