GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ DENİZLİ’DEYDİ

            Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa AKKAŞ ve Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M. Yaşar ŞAHİNDOĞAN Türk Eğitim Sen Denizli Şubesi tarafından düzenlenen “Birliğe Davet Gecesi”ne katıldılar.

            Denizli Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen ve çok yoğun bir katılımın ve coşkunun olduğu programda Şube Başkanımız Turgay DEMİRTAŞ, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreterimiz M. Yaşar ŞAHİNDOĞAN ve Genel Sekreterimiz Musa AKKAŞ birer konuşma yaptılar. Birlik ve beraberliğin öneminin, 2011 yılında da yetkili sendika olma kararlılığının ve genel merkez çalışmalarının anlatıldığı konuşmalardan sonra Türkçemize sahip çıkmanın ve dilimize yönelik yabancı kelime istilasına karşı bilinçlenmenin konu edildiği tiyatro oyunu sergilendi. Oyun sonunda verilen iki dil tartışmaları ile ilgili mesaj ve bu konuda Türk Eğitim Sen’in ortaya koyduğu milli duruşun vurgulandığı cümleler büyük alkış aldı.

 

            Tiyatrodan sonra Türk Edebiyatının seçkin şiirlerinden oluşan şiir dinletisi ve Türk Halk Müziğinin güzel örneklerinden oluşan müzik dinletisi sergilendi.

 

            Bir önceki yönetim kurulunda görev yaparak sendikamıza önemli hizmetleri bulunan arkadaşlarımıza ve gecenin düzenlenmesinde emek veren ve katkı sağlayanlara plaket takdiminin ardından, toplu fotoğraf çekimi ile gece sona erdi.

 

            Genel Merkez Yöneticilerimiz, ertesi gün sendika binasında gerçekleştirilen ve Denizli Şubemize bağlı tüm İlçe Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen “İlçe Temsilcileri İstişare Toplantısı’na katılarak Genel Merkezin çalışmaları hakkında bilgi verdiler.