GENEL BAŞKAN, TÜRK HABER-SEN GENEL KURULUNA KATILDI

         Türk Haber-Sen 4. Olağan Genel Kurulu Büyük Anadolu Otel’de yapılıyor. Açılış konuşmasını Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut’un yaptığı genel kurula, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türkiye Kamu-Sen’e bağlı diğer sendikaların yöneticileri katıldı.

           

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi’nin divan başkanlığı yaptığı genel kurulda bir konuşma yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk şunları söyledi: “Birbirimizi sevmeye, birbirimizi yüceltmeye ve birbirimizi kucaklamaya ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Söylemlerimizin, ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğe katkı sağlamaya yönelik olması lazım. Türk Haber-Sen şube başkanlarının, delegelerinin her birinin bu şuurda olduğunu biliyorum. Bu şuur, inanç olmasaydı, Türk Haber-Sen 2002 yılından bu yana yetkili sendika olmazdı. Kesintisiz 9’uncu toplu görüşmeye oturmayı başaran tüm Türk Haber-Sen yöneticilerini, delegelerini, üyelerini kutluyorum. Bizler camia olarak yılgınlık göstermedik. 8 yıldır çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Bizler sözde sendikaların ağababalarına karşı mücadele veriyoruz. Bu zor şartlarda Türkiye Kamu-Sen, 2010 yılının 10 Mayıs tarihi itibariyle 370 bin üye yapmayı başardı. Bu başarıyı bu ülkede yaşayan herkesin görmesi lazım. Devletin tüm imkânlarını fütursuzca ve ahlaksızca kullanan bir yapıya rağmen, bizler mücadele ediyoruz. Bu başarının altındaki sırrı araştırmak lazım. Bu sır nedir? Bu sır, inançtır. Başarının sırrı, sorumluluğu hisseden samimi, yürekli inançlı insanlar olmasıdır. O yüzden bu insanların mücadele aşkını, nefislerini öne atan, kendi menfaatlerinden başka bir şey düşünmeyen insanların anlayabilmesi mümkün değildir. Türkiye Kamu-Sen olarak, bu yıl hedefimiz toplam üye sayımızı 500 bin’e çıkarmaktır.”

 

Ülkemizin güzel günlerden geçmediğini kaydeden Koncuk, iki dilliğinin ve özerkliğin tartışıldığını söyleyerek, “Birileri çıkıp, ‘bu ülke bölünmez, bunu söyleyenler paranoyaktır’ diyor. Evlatlarımızın geleceği için bize paranoyak deseler de, bu ülkenin milli birliğine, bütünlüğüne sahip çıkacağız. Bu ülkenin geleceğini, bağımsızlığını tehdit edenlere karşı milletimizi uyarmaya devam edeceğiz. Bu ülkeyi Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda şehit verdiğimiz ecdadımızdan teslim aldık. Bu ülkeyi müreffeh bir şekilde evlatlarımıza teslim etmek bir şereftir. Bu ülkenin her ferdi, bu şerefe sahip çıkmak zorundadır. Bu nedenle Türkiye Kamu-Sen daha da büyümelidir” diye konuştu.

 

Kamu sektöründe taşeronlaşmaya da dikkat çeken Koncuk, “Taşeronlaşma aldı başını gitti. Tüm hizmet kollarında taşeronlaşma var. Kamu çalışanlarının yerine, ucuz iş gücü temin etmek amacıyla asgari ücretle insan istihdam ediliyor. Bu ülkede çocuklarımızın yaşayacağını da düşünmek zorundayız. Bugün kamu çalışanlarının iş güvencesi tehlikededir. Tüm kamu çalışanlarının, küçük menfaatleri elinin tersiyle bir kenara itip, bunlarla mücadele etmesi gerekir. İçinde bulunduğumuz zorluklar, Çanakkale’de mücadele eden şehitlerimiz kadar değil. İşimiz var, gelirimiz var, ailemiz var. Kimden korkacağız? Daha neyin hesabını yapacağız? Bu mücadelede korkmaya gerek yok. Mücadele azmini yitirmeden yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

Genel Başkanın Açıklamalarını İzlemek İçin Tıklayınız